Bayırbucak Türkmen Bölgesine Yapılan Saldırı Protesto Edildi  

 

Adıyaman’da Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Şubesi tarafından Bayırbucak Türkmen Bölgesine yapılan saldırılar protesto edildi.

Demokrasi parkında toplanan MTTB üyeleri, tekbirler getirerek, saldırıları protesto ettiler.

MTTB Adıyaman Şube Başkanı Ebubekir Sıddık Kara, grup adına yaptığı açıklamada, Türkmen Dağı ve çevresinin, Rusya ve Esed güçlerinin ölçüsüz ve hiçbir açıklaması olmayan saldırılarına maruz kaldığını ifade etti.

Rusya’nın komünizm döneminde Orta Asya’da yaptığı zulüm ve hak ihlallerinin unutulmadığını belirten Kara, “Suriye’de de şer cephesinin başını çekmektedir. Yakıp yıkan, insanı ve insaniyeti unutan, medeniyet değerlerinden bir haber Esed diktatörüne yüzsüzce destek vermektedir” diye konuştu.

Kara, Rusya ve Esed’in karşısında korkusuzca duran Türkmenlerin sırtını 2 bin yıllık Türk tarihine ve 1,5 milyar Müslümana yasladığını kaydederek, şöyle konuştu:

“Türkiye’den Doğu Türkistan’a kadar geniş bir coğrafyadan güç kazanmaktadır. Suriye’de uzun süredir devam eden katliam ve soykırımın sorumluluğu, yalnız katil Esed’in değil despot Putin’in de üstündedir. Rusya devleti siyasi ve ekonomik çıkarları için açık açık katliam yapmaktadır. Dün Afganistan’dan yediği tokadın acısını Bayırbucak’tan çıkarma çabasındadır. Kendi ülkesinde çözemediği sorunları mazlum kanı ile kapatmak istemektedir. “Ülkenizin zalimane tutumuna göz yummayın. Putin ve gölgesi Esed’in alçaklıklarına ve işgal politikasına direnin. Ey Putin, Bayırbucak ne iki günlük, Ukrayna’dır ne de karşısındaki mücahitler tek başlarınadır. Türkmen mücahitlerin direnişi Allah’ın inayetiyle zafer muhakkak inananların olacaktır”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir