BEM- BİRSEN Adıyaman Şube Başkanı Mahmut İnan: “ Kutsalımıza Postallarla Basmak Edepsizliktir”

Belediye ve Özel İdare Çalışanları (BEM-BİRSEN) Adıyaman Şube Başkanı Mahmut İnan, ülke ve dünya gündemine damga vuran İrail askerleirnin Mescid-i Aksa’ya postallarıyla girmesine tepki gösterdi.

“kutsalımıza yapılan saygısızlıktır” diyen İnan ““İşgalci İsrail yönetimi, Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırgan tutumunu her geçen gün pervasızca arttırıyor. İşgal edildiği tarihten bu yana onlarca saldırıya maruz kalan, yakılan, altı oyulan, bir bölümü yıkılan ve çevresi boşaltılan Mescid-i Aksa bu kez büyük bir kuşatmayla karşıyadır” ifadeleri kullanıldı.

İslam coğrafyasındaki terör olaylarının her birinde parmağı olan işgalci İsrail Müslümanları kışkırtmaya yönelik aşağılık davranışlarına devam ettiğini belirten İnan, “Maalesef uluslararası camiada devlet vasfı taşıyan ve gerçekte bir terör örgütü gibi davranan İsrail’in silahlı unsurları ayaklarındaki kirli postallarla Mescid-i Aksa’ya girdiler.Aynı kirli postallarla Kıble Camii’nin içinde terör estiren bu silahlı unsurlar camide bulunan Kur’an-ı Kerimleri yerlere attılar, üzerlerinde gezindiler.Terör örgütü İsrail’in ve aynı örgütün silahlı unsurlarının bu çirkeflileri kabul edilebilir değildir.İsrail sadece Müslümanlar için değil, insanlıktan nasibini almış herkes için bir beladır. İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın işgali kabul edilemez.Terör örgütü İsrail’in Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günlerin çok yakın olduğunu biliyoruz” şeklinde konuştu.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Adnan Menderes anıldı 

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Adnan Menderes’in idam edilişi ile ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir