Besni Belediye Başkanı Öztürk “Burunçayır-Besni Yolu İhaleye Çıktı”

Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Burunçayır- Besni yolunun ihaleye çıktığını bildirdi.

Öztürk, yaptığı açıklamada, 2016 yılında hedefledikleri ek yatırım, global yatırım programına koydurdukları, daha sonrada Güneykaş-Besni barajı projesinden dolayı, yol yapım projesindeki değişiklik sebebiyle bu yıla sarkıttıkları Gölbaşı-Besni arası diye ifade ettikleri Burunçayır yol ayrımı ile Besni merkeze gelen yolun yapımıyla ilgili 2017 yılında yoğun bir çalışma ortaya koyduklarını hatırlattı.

2016 yılında yapılmaması sebebi barajla ilgili projede uyumsuzluk çıkmaması hesabıyla onun netleşmesini beklediklerini aktaran Öztürk, “Sayın bakanımızın Adıyaman’a gelişinde bizlerinde projeleri, gerek bölge müdürlüğü gerekse de Ankara’dan takip etmemizle son noktayı sayın Bakanımız Ahmet Yılmaz bey vurdu ve ihale talimatını verdi. Ağustos ayının 15’i itibariyle Burunçayır yol ayrımı ile Besni istikametine gelen güzergahımızda yol yapım çalışmaları başlayacak. İhale kesinleşti, yer teslimi bölge müdürlüğü tarafından yapıldı.

20 Milyon 19 bin 466 TL’ye burası ihale edildi. 12 kilometre olarak bilinen Burunçayır yol ayrımı ile Besni yoluda 10350 metreye düştü, yaklaşık 1 buçuk kilometrede yol kısalmış oldu.”dedi.

– 21 MENFEZ YAPILACAK

Yeni yılda 21 menfez yapılacağını bildiren Öztürk, şöyle devam etti:

“2018 yılında yapılacak çalışmalarda öncelikle yolun yapımı esas olmak üzere 10 tane yeni menfez ve mevcut olan güzergahlarda da menfeze eklemek suretiyle toplam 21 adet menfez yapılacak. Virajlar, kıvrımlar, aşırı rampalar hepsi tamamen değiştirilecek. Bir buçuk kilometre kısaltılmış üç şeritli yolla müreffeh, rahat ulaşımı sağlanan, tamamen tehlikeyi ortadan kaldıran, sorunlu kaza noktalarıda ortadan kaldırılmak suretiyle bu yıl menfezleri yapıp, harfiyat, dolgu çalışmalarını yapıp bu şekil yürüttükten sonrada 2018 yılının sene solu itibariyle bu yolun yapımı tamamlanmış olacak. Ama bu yıl sıkı bir şekilde mevsim şartları el verdiği sürece bu menfezlerin çalışmaların tümü yapılacaktır. Yıllardan beri halkımızın konuştuğu, hepimizin rahatsız olduğu, dar ve tehlikeli kıvrımların, tehlikeli yolların olduğu bu bölge hepimizin huzur bulduğu ulaşım ağına dönüşmüş olacak. Bu çalışmalarda en büyük emek yoların fatihi ülkemizin lideri sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. Biz bu işin sadece yapılması, sürdürülmesi ve sonlandırılması hususunda emek vermeye ve katkı sağlamaya çalıştık. Sayım Ulaştırma Bakanımızın bu hususlardaki çok ciddi gayreti ve önderliği bizim için çok ciddi rehber olmuştur. Bu hizmetin sağlanmasında yine en büyük payların başında TBMM Grup Başkan Vekilimiz Ahmet Aydın bey, Adnan Boynukara bey ve diğer vekillerimizin desteği olmuştur. Karayolları Bölge Müdürlüğümüz ve Genel Müdürlüğümüzün bu projeleri teklif ettiğimizde ve bu işin takibini yaptığımızda koymuş oldukları pozitif tablo ve özveri bizim için çok önemli. Karyolları Bölge Müdürümüz ve Genel Müdürümüz olmak üzere bütün yetkililerinde sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Besni için hayırlı uğurlu olsun”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir