Besni Belediye Başkanı Öztürk “TOKİ Konusunda Taraflık Sözkonusu Değil”

Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, TOKİ konutları hakkında açıklamada bulundu.

Öztürk, yaptığı açıklamada, Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğünün TOKİ’ye yaptırması suretiyle 4. Etap TOKİ olarak alt gelir gruplarına, geliri az olan ailelere verilmek üzere bir kura çekimi töreni yapıldığını anımsattı.

– YANLIŞ VARSA DÜZELTİLİR

Yaklaşık 3 bin müracaat içerisinde ihtiyaçları tespit etmek düşüncesiyle 780 civarında ihtiyaçlı aileyi belirleyip yaklaşık 2 bin 200 civarında da müracaatı elemiş olduklarını aktaran Öztürk, “Burada hedef daha çok ihtiyaçlıyı bulmak, komisyon marifiyetiyle evlerde yapılan incelemeyle tespit edildi. Genel Müdürlükten liste onaylandı ve bu suretlede kura çekimi gerçekleşti. Kura çekildikten sonra kamuoyunda biraz kasıtlı, biraz yanlış anlayaraktan veya yanlış yapılan bir işlem varsa onu da bilmemiz hususuyla bizleri de arayarak, kaymakamlığa da giderek evi olana çıktığı, kurada haksızlık yanlışlık yapıldığı şeklinde bazı yaklaşımlar içerisinde bulunuldu.

Burada Besni Sosyal Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu bu ihtiyaçları tespit ederken elimizden geldiği kadar hassasiyet gösterdik. Ama şikayetler içerisinde bazıları incelendiğinde adamın 2 katlı evi olduğu ama üzerine tapusunun olmadığı araştırmada da komşularının burada kirada oturduğu şeklindeki yaklaşımıyla biz hak sahibi olarak belirlemişiz ama kurul olarak incelememiz tekrar devam eder ve bu hususta yapılan bir yanlış beyan varsa, yanlış bilgilendirme sonucu hak sahibiyeti oluşturulursa biz bunlarıda düzeltme yoluna gideriz.” dedi.

– TARAFLIK SÖZKONUSU DEĞİL

Taraflığın sözkonusu olmadığını vurgulayan Öztürk, şöyle devam etti:

“Ama herkesin huzurunda çekilen bir kura ve burada herhangi bir haksızlık yapılması veya birine taraf davranılması falan söz konusu olamaz. Ama kurada çıkanlarla ilgili belirlemelerde bir yanlışlık varsa bunlarda düzeltme yoluna gidilecektir. Büyük bir proje 472 daire, camii ve okuluyla, burada gerek Toplu Konut İdaresinden, gerekse Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğünden, gerekse benim ve benden önceki belediye başkanımız Fahri Serter bey buranın imarını, buradaki çalışmaları belediye olarak tamamlamışlardı. Başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Milletvekillerimize ve bu hizmetin kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

– YENİ TOKİ MÜJDESİ

Yeni TOKİ müjdesini de veren Öztürk, “Hemşerilerime şu müjdeyide vermek istiyorum; Kaymakam beyle, Milli Emlak Müdürlüğüyle ve belediyemizle yaptığımız çalışmalarla şu anda 2. Etap olarak Sosyal Yardımlaşmanın üzerinden ev yapılmasıyla ilgili çalışmaların talimatını vedik. Alanı biran önce belirleyip, bu ihtiyacın çok olduğunu gördük ve biz bunu karşılayabilmek içinde ikinci bir çalışmayı başlatmış olduk. İnşallah ümidimiz bu çalışmayı başlatarak ve yürüterek yine ihtiyaçlı hemşerlerimize bu evlerin kazandırılmasıyla ilgili çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir