Besni Belediye Başkanı Öztürk’ten İddialara Cevap

Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, hakkındaki iddialara cevap verdi.

Öztürk, yaptığı açıklamada, “Son günlerde sosyal medya üzerinden birtakım odaklar tarafından şahsıma, belediyemize ve daha önceden ortağı bulunduğum şirkete yönelik karalama kampanyaları yürütülmektedir. Bu mesnetsiz iddialara Küçükbey ailesinin de alet edilmek istenmesi bizleri ayrıca üzmüştür. Tekel depolarının Küçükbey ailesine peşkeş çekildiği iddiası akla ziyan bir durumdur. Öncelikle hali hazırda Tekel depolarının içinde yer almayan mevcut boş alanda Küçükbey ailesine ait konut imarlı 10 bin m2 civarında arsa bulunmaktadır. Arsa sahipleri de en doğal hakları olduğu şekilde istediği şartlarda istediği firmaya verme özgürlüğüne sahip olup, nitekim kat karşılığı inşa edilmek üzere Hisgrup İnşaat ile anlaşmış bulunmaktadır. Bunun haricinde Eski Tekel Depolarının bulunduğu yaklaşık 26 bin m2 lik arsanın yaklaşık 6 bin m2’lik kısmı Küçükbey ailesine aittir. Hazine tarafından kamulaştırmasız el atma şeklinde kullanılan bu arsadan dolayı Küçükbey ailesi ile hazine arasındaki anlaşmazlık uzun yıllardır mahkeme aşamasındadır. Konunun mahkemelik olması her iki tarafı mağdur etmekte olduğu gibi, mevcut arsada Kaymakamlık ve Belediyemiz tarafından düşünülen sosyo kültürel tesise engel teşkil etmektedir. Besni Belediyesi olarak, tamamen kamu yararına uygun bir şekilde, bu anlaşmazlığın giderilmesi için hazineye ait arsada herhangi bir eksilme olmaksızın Küçükbey Ailesinin arsasını ayırmaya yönelik bir çalışma yapmaktayız. Bu çalışmamız neticesinde hem Küçükbey Ailesinin yıllardır süren mağduriyeti giderilmiş olacak, hem de en önemlisi hazine tarafından herhangi bir kamulaştırma bedeli ödenmeden mevcut arsanın sosyo kültürel tesis yapılması ile ilgili önündeki hukuki engel ortadan kalkacaktır. Çalışma neticesinde Küçükbey ailesi de arsasını yine istediği firmaya istediği şartlarda verme özgürlüğüne sahiptir. Bunda bir yönlendirmemiz olması mümkün değildir” dedi.

– BELEDİYE OLARAK İNŞAAT FİRMALARINA EŞİT MESAFEDEYİZ

Belediye olarak inşaat firmalarına eşit mesafede olduklarını bildiren Öztürk, şöyle devam etti:

“Besni Belediyesi olarak inşaat firmaları arasında herhangi bir ayrım yapmamız söz konusu değildir. İnşaat firmalarının ilçemiz ekonomisine sağladığı katkı yadsınamaz bir gerçektir. Bu nedenle Besni Belediyesi olarak kanunlar çerçevesinde hiçbir ayrım yapmadan inşaat firmalarına yönelik her türlü kolaylığı sağlamaya çalışmaktayız. Hisgrup İnşaat tarafından daha önce yapılan veya yapılmakta olan binaların inşaat ruhsatı ile ilgili de tespit ettiğimiz herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Söz konusu firma tarafından Belediyemize daha önceden yapılan 2 adet inşaat ruhsatı müracaatı inceleme aşamasındadır. Ayrıca bu inşaatlarla ilgili belediyemiz tarafından firma yetkilerine gerekli bilgilendirmeler ve uyarılar yapılmıştır. İddialarda bahsedilen diğer inşaat ise yurt dışında yaşayan bir hemşerimize ait olup, bununla ilgili bilgilendirme ve uyarı yine belediyemiz yetkilileri tarafından kendilerine tebliğ edilmiştir.

Besni halkının hakkını koruma uğruna çıktımız bu yolda kimseye haksızlık yapmamız söz konusu olmadığı gibi kimseye peşkeş çekecek bir durumumuz da yoktur. Aslı astarı olmayan iddialarla şahsımı, Küçükbey ailesini ve daha önceden ortağı bulunduğum şirketi karalamak insaf ölçülerine sığmamaktadır.

Kamuoyuna saygılarımla duyurulur”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir