Besni Okul Sporları Açılış Töreni Yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının aralarında imzaladıkları protokol gereği organize edilen 2014–2015 Eğitim-Öğretim yılı okul sporları açılış töreni düzenlendi.

Kapalı Spor Salonunda düzenlenen açılış törenine Besni İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz, Besni Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Öztürk, Besni İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mustafa Baş ve Yardımcısı Üsteğmen Safa Doğmaz, Besni İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, Mal müdürü Halil Bıyık, Özel idare müdürü İbrahim Yıldız, Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Hüseyin Sonkaya , Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Köseoğlu, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, spora katılımın fazla olmasının ilçe açısından önemli olduğunu dile getirdi.

Yazar’ın konuşmasının ardından Okul Sporları Açılış töreni gerçekleştirildi.

Branşların açılışları yapılırken sporculardan gelen yoğun istekler üzerine Besni Kaymakamı Emrah Yılmaz, kalecilik yaparak açılışa ayrı bir renk kattı.

Yaklaşık 4 ay sürecek olan okul sporları Basketbol, Voleybol, Dart, Bocce, Masa Tenisi, Badminton ve Futsal kategorilerinde yapılacak.

 Dünya çocuk hakları günü 25. Yıl hatıra ormanı etkinliği düzenlendi

Programın ardından Besni Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü onayı ile Besni’ye TEGV – Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na ait Tırsan Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi’nin düzenlediği, Dünya Çocuk Hakları Günü 25. Yıl Hatıra Ormanı Fidanlığı Ağaç Dikimi etkinliği yapıldı.

Besni Kaymakamlığı, Besni Belediyesi, Besni Milli Eğitim Müdürlüğü, Besni Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Erdemoğlu Vakfı İşbirliği ve desteği ile yapılan etkinlikle 54 maddeden oluşan Çocuk Hakları Sözleşmesi için 54 çocuk tarafından Besni Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğüne bağlı Spor salonuna 54 fidan dikilerek hem dünya Çocuk Hakları Günü kutlandı, hem de çocuklar yeşil kıyafet giyerek orman sevgisini ve yeşil bir dünya istediklerinin mesajını verdiler.

Çocuk Hakları sözleşmesinin yazılı olduğu levha hatıra ormanı önüne dikilerek, çocuk hakları sözleşmesinin herkes tarafından bilinmesi amaçlandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan TEGV-Tırsan Ateş böceği Gezici Öğrenim Birimi Sorumlusu Savaş Ekşili, Dünya Çocuk Hakları Günü’nün önemine vurgu yaparak, çocuklara daha yaşanabilir ve güzel bir dünya bırakmak için herkesin çocuk haklarına gerekli hassasiyeti göstermesini, doğanın ve çevrenin korunması gerektiği söyledi.

Ekşili, bu önemli günü Besni İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz’ın da desteğiyle Yeşil Bir Besni İçin El Ele projesi ile birlikte düzenleyerek, çocukların daha yeşil ve daha temiz bir çevrede yaşama hakkına sahip olduğunu vurgulamak istediklerini sözlerine ekledi.

BHA

Bu Haberi Gördünmü!

Madalyalara Doymayan Küçük Sporcunun Hedefi Şampiyonluk

Adıyamanlı 7.sınıf öğrencisi İlayda Bengisu Güler, eskrim spor dalında yapılacak yarışmalarda şampiyonluğu hedefliyor. Adıyaman’ın Gölbaşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir