Besni ve Gölbaşı, Fen Liselerine Kavuşuyor!

TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Besni ve Gölbaşı’na fen lisesi yapılacağını açıkladı.

Adıyaman’ın eğitimde il ve ilçelerin kalkınması için gayret sarf ettiklerini ifade eden Ahmet Aydın, eğitim öğretim alanında gerekli olan her ne var ise, ivedilikle çözümü noktasında çalışmaya devam ettiklerini vurguladı.

Aydın yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Hemşerilerimizin her alanda olduğu gibi eğitim ve öğretimde de talep ve ihtiyaçlarının karşılanması ve gerekenin yapılması her zaman olduğu gibi öncelikli hedeflerimizdendir.

Bu bağlamda, özellikle hemşehrilerimizin son günlerde büyük bir beklentisi ve arzusu olan Besni Fen Lisesi ve Gölbaşı Fen Lisesi’nin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapımı kararlaştırılmıştır. Milletvekili arkadaşlarımızla beraber yapmış olduğumuz çalışmaların neticelenerek, memleketimize kazandırılacak olan bu güzide eserlerin şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını yüce Mevlamdan niyaz ediyorum. Hemşehrilerimizin ciddi manada benimsedikleri ve geleceğimiz olan gençlerimiz için sahiplendikleri Fen Liselerinden, ileride ülkemiz ve milletimiz için birer yıldız gibi parlayacak olan yeni nesillerin yetişeceğine olan inancımız tamdır. Adıyaman’ımıza eğitim ve öğretim alanında adeta tarihi bir yatırım niteliğinde olacak olan Milli Eğitim Hizmet İçi Eğitim Merkezi ile beraber, Besni ve Gölbaşı ilçelerimize yapılacak olan Fen Liselerinin de hemşerilerimize hayırlara vesile olmasını temenni ederim. Her şey geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz için yapılmaya devam edecektir. Besni ve Gölbaşı ilçelerimize Fen Liselerinin kazandırılması noktasında ve hiç durmadan devam eden eğitim yatırımlarının Adıyaman’ımıza gelmesinde vesile olan başta, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım olmak üzere, Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz, milletvekillerimiz ve emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim.”

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir