Besni Ziraat Odası Başkanı İsmail Sümer: “ Çiftçinin Bir An Önce ÇKS Kayıtlarını Yaptırmalarında Fayda Var”

Besni Ziraat Odası Başkanı İsmail Sümer, üreticileri Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlarını yapmaları konusunda uyardı.

Sümer, ÇKS’ye başvuruların 30 Haziran 2015 Salı günü mesai saati bitiminde sona ereceğini dile getirerek şunları söyledi:

“Çiftçilerimizin yoğunluk yaşanabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak, son günü beklemeden bir an önce ÇKS kayıtlarını yaptırmalarında fayda var. Yaşanan sorunlar nedeniyle ÇKS başvurularının 31 Aralık 2014 tarihinde tamamlanması mümkün olmamıştı. Genel Merkezimizin girişimleri sonucu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ÇKS kaydı başvurularıyla ilgili süreyi, 31 Aralık 2014 tarihinden 30 Haziran 2015 tarihine uzattı. Üreticilerimiz, 30 Haziran 2015 Salı günü mesai bitimine kadar, 2015 yılı ÇKS başvurularını yaptıracaklar. Çiftçilerimizin yoğunluk yaşanabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak son günü beklemeden bir an önce 2015 yılı ÇKS kayıtlarını yaptırmalarında fayda var. Üreticilerimiz, alacakları çiftçi belgesi ve diğer belgeler ile Besni Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne başvuracaklar.”

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Çıkan Madenler Göz Kamaştırıyor

Adıyaman’da çıkan madenler, kalitesiyle adından söz ettiriyor. Adıyaman Maden kaynakları bakımından zengin bir il olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir