Besni’de TEOG İI Sınavı Tamamlandı

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı TEOG İI sınavı tamamlandı.

Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar,  2016-2017 eğitim-öğretim yılı TEOG II Sınavının tamamlanması nedeniyle yaptığı açıklamada, “Öncelikle öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sınavdan 2 saat önce görevimizin başında hazır bulunarak Şube Müdürlerimiz ile beraber sınavların yapılacağı 34 okulumuzdan sınavın işleyişi ile ilgili bilgi alıp, sınav merkezlerine süratle ulaşarak sınavı yerinde inceledik. Çok şükür herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmayıp sınavımızı sorunsuz bir şekilde sınavımızı tamamladık.” dedi.

İlçede yapılan 2016-2017 eğitim öğretim yılı TEOG II sınavı tamamlandığını ve her yıl TEOG sınavları ilk dönem(TEOG I) ve ikinci dönem(TEOG II) olmak üzere iki dönemde halinde yapıldığını belirten Yazar, “Son üç yıllık süreçte ilçemizin ortalaması büyük bir artış göstermiştir. Bu başarıda idarecilerimizden öğretmenlerimize, öğrencilerimizden velilerimize kadar herkes büyük pay sahibidir.” ifadelerini kullandı.

TEOG sınavının önemsenip azami ölçüde dikkate alınması gerektiğini hatırlatan Yazar, şöyle devam etti:

“TEOG sınavı Bizler içinde hayati öneme sahip olan çocuklarımızın hayata atılma konusunda ilk ve en önemli adımlarından biri olan bu sınavda çocuklarımızın bütün emekleri bizlere emanet edilmiştir. Bu emaneti koruyabilmek için; TEOG I sınavı 1431 öğrencimizin katılımıyla, 34 Ortaokulumuzda gerçekleştirilmiş olup. Sınavın yürütülebilmesi için. 1. ve 2. günde ayrı ayrı 405 öğretmen, 117 personel ve kurye, 132 Güvenlik görevlisi görev almış olup işlemlerinde yürütülebilmesi için 12 araç görevlendirilmiştir. Sınavımızın sorunsuz bir şekilde tamamlanmasında; Her kademede emeği geçen bütün arkadaşlarımı tekrar teşekkür ediyor, öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir