Besni’de Yaz Okulu Protokolü İmzalandı

Besni’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 9 okulda uygulanacak ve 40 gün sürecek olan yaz okulu için imzalar atıldı.

Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçemizde faaliyetlerini sürdüren Besni İrfan Eğitim ve Kültür Derneği işbirliğiyle 29 Temmuz’a kadar sürecek olan  Yaz Okuluna ait  protokol İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar ve Besni İrfan Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Mükremin Özer tarafından imzalandı.

İmza töreni sonrası açıklama yapan Besni İrfan Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Mükremin Özer, “Besni ilçemizde bulunan öğrencilerimizin eğlenerek öğrenmelerini sağlamak, Milli ve manevi değerleri benimseyen bir neslin yetişmesine katkı sağlamak, Çocuklarımızı olumsuz davranış ve alışkanlıklardan uzak tutmak, Çocuklarımıza zengin tarihi ve kültürel birikimimizi aktarmak, çocukların, istikbale geniş bir ufukla bakabilmelerini sağlamak, Nesli temel ahlaki değerler ve bilgilerle buluşturmak, Çocukların, sosyal ihtiyaçlarına eğitim içerikli etkinliklerle katkı sağlamak, Öğrencilerin bilişsel, duygusal ve psikososyal gelişimlerine katkıda bulunmak, Öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek sportif faaliyetlerde bulunmak,“Öğrenmeyi Öğrenme”  becerisini öğretmek, okuma eğitimi yoluyla okumayı sevdirmek ve kalıcı hale getirmek, Milli Eğitim Bakanlığının Okullar Hayat Bulsun projesine destek olarak okulun daha fazla eğitim faaliyeti yapmasına katkıda bulunmak, Üniversite öğrencilerinin gönüllülük esasına dayalı toplum yararına hizmetlerde çalışmalarına imkân sağlama amacıyla yapmayı planladığımız yaz okulunun çok şükür bugün imzalarını atmış bulunmaktayız. İnşallah öğrencilerimizin ve velilerimizin katılımları ile daha da güzelleştireceğiz” dedi.

Daha sonra konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar ise şunları kaydetti:

“Burada imzalamış olduğumuz bu protokol ile öğrencilerimizin yaz boyunca eğlenerek  öğrenmelerini sağlayacağı bir okul ortamına kavuşmuş olacağız. Toplamda 9 okulumuzda faaliyet gösterecek olan yaz okulunun Bin civarında öğrencisi olmasını beklediğimiz gibi 40 gün sürecek bu kursun öğrencilerimize katkı sağlayacağı çok şey olduğuna olan inancım tamdır. Bu vesile ile bu projede emeği geçen Besni İrfan Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Mükremin Özer’e değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyor, hayırlı olmasını diliyorum”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir