Besni’nin Gururları Anadolu 500’de

Ekonomist Dergisi ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliğinde, 14’üncü Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması ödül töreninde Besnili Erdemoğlu Holding Anadolu 500’e en fazla şirket gönderen şirketler arasında 3. olurken, Özerdem Mensucat ise karını en çok artıran 2. Şirket oldu.

Törende, en büyük 5 şirket, karını en çok artıran 5 şirket, cirosunu en çok artıran 5 şirket, istihdamını en çok artıran 5 şirket, ihracatını en çok artıran 5 şirket, ihracatı en yüksek 5 Şirket, istihdamı en yüksek 5 şirket, vergi öncesi karı en yüksek 5 şirket ve Anadolu 500’e en fazla şirket gönderen gruplar olmak üzere toplam 9 kategoride 43 şirket ödüllendirildi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılımıyla bu yıl 14.’sü gerçekleştirilen Anadolu’nun en büyük 500 Şirketi Araştırması ödül töreninden büyük 5 şirket sırasıyla Tosçelik, Tiryaki Agro Gıda Sanayi, Eti Gıda A.Ş.,Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Konya Şeker Sanayi şeklinde oluştu.

Törende Anadolu 500’e en fazla şirket gönderen gruplar kategorisinde Erdemoğlu Holding 3. olurken, karını en çok artıran şirketler sıralamasında Özerdem Mensucat ise 2. oldu.

Törende konuşan TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, 14 yıldır Anadolu 500 araştırmasına destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek şunları söyledi; “Kapsamlı ve titiz çalışmaların bir sonucu olarak oluşturulan Anadolu 500 araştırmasının ülkemizin büyüyen gücü Anadolu şirketlerimiz ve bütün sektörler için çok önemli bir kaynak niteliği taşıdığını düşünüyorum. Anadolu şirketlerimiz bu araştırmanın ilk gününden bu yana geçen süre içerisinde önemli bir yol kat etti ve dönüşüm geçirdi. Artık çağa adapte olabilen, global rekabet içerisinde var olabilecek niteliklere sahip, uluslararası bir vizyonla hareket eden ve de markalarına yatırım yapan şirketler haline geldiler. Ülkemizin lokomotif gücü olarak ekonomimize büyük bir katkı sağladıklarını bugün açıklanan sonuçlarla da görmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …