Besni’ye Z-Kütüphane

Besni ilçesinde Zenginleştirilmiş Kütüphane açıldı.

Besni İlçesinde ilk olan Adıyaman’da ise sadece 2 okulda bulunan Z(Zenginleştirilmiş)-Kütüphaneni Köseceli Ortaokulunda açıldı.

Kaymakam Çağlayan Kaya, yaptığı açıklamada,  Z-Kütüphanelerin estetik ve ergonomik tasarımıyla öğrencilerin okullarda bilgiyi sevme, öğrenme ve dinlenme etkinliklerine imkân veren sosyal etkinlik alanları olarak planlandığını bildirdi.

Z-Kütüphane Projesi kapsamında öğrencilerin bilgiye erişimde fırsat eşitliği, sesli ve elektronik kitaplara ulaşım kolaylığı, modern ve estetik tasarım ile pedagojik uygunluk konularında hep bir adım önde olacağını vurgulayan Kaya, şunları kaydetti:

“Köseceli Ortaokulumuzda hayat bulan İlçemizin İlk Z-Kütüphanesi projesi kapsamında kütüphane 91 m2 üzerinde inşa edilmiştir. Tadilat ve Altyapı, Mobilya tasarımı, Bilgisayar alımları, Yazıcı olanakları ile ve 5 binin üzerinde Kitap ile toplamda KDV dahil 70 bin TL’ye mal olmuştur. Taşınabilir raflar, Ahşap ve kumaşla kaplanmış duvarlar ile Okuma zevki uyandıran ortamı ile Ülkemizin ender kütüphaneleri arasındaki yerini almıştır. Milli eğitim bakanlığına sunulan ve okul idarecilerimizin de takipleriyle kabul edilmiştir. Projenin hayata geçmesinde emeği geçen başta Köseceli Ortaokulu Müdürümüz olmak üzere diğer idareci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Demek ki bir şey hayal edilir, harekete geçilir ve ısrarcı olunursa insanın üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yoktur. Bu projeyi önümüzdeki yıl ilçemizdeki diğer okullara da kazandırmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Besnimize, Köseceli halkımız ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir