ADIYAMAN BEŞPINAR PROJESİ 4. ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR. (CİHAN KİZİR/ADIYAMAN-İHA)

Beşpınar Projesi 4. Etap Çalışmaları Başlıyor

Adıyaman’ın en önemli projeleri arasında bulunan Beşpınar Projesinde 4. etap çalışmaları başlıyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Vali Yardımcısı Murat Süzen’le birlikte Beşpınar projesi kapsamında piknik alanlarındaki yürüyüş yollarında yapılan kilitli parke çalışmalarını yerinde inceledi. Uygulama alanı bakımında Beşpınar Projesinin Adıyaman’ın vizyon projesi olduğunu belirten Vali

Toplamda 25 bin metre kare kilitli taş döşeyeceklerini ifade eden Demirtaş, çalışmaların çok hızlı devam ettiğini söyledi.

  1. etap çalışmaları için 4 milyon gibi bir kaynağın tahsis edildiğini ifade eden Demirtaş, projenin Adıyaman’ın için çok önemli olduğunu ve kendilerinin de projeyi çok önemsediklerini vurguladı.

Mahmut Demirtaş, “Proje içerisinde yer alan yürüyüş yollarını kilitli parke taşıyla döşüyoruz. Alanın tamamında toplam 25 bin metre kare kilitli parke taşı döşeyeceğiz. Şu anda çalışmalar seri bir şekilde devam ediyor. Beşpınar Vadisinin 4. etap çalışmalarında ise proje aşaması tamamlanmış olup, ihale çalışmaları devam etmektedir. 4. etap çalışmaları için 4 milyon kaynak tahsis edilmiştir. Bu kentin hayat damarı gibi gördüğümüz bu projenin bir an önce bitirilip hizmete sunulması için gece gündüz demeden olağan üstü çaba sarf ediyoruz. Her türlü sosyal donatıya sahip bu proje tamamlandığında Adıyamanlı vatandaşlarımız aileleriyle birlikte yeşil alanların içerisinde hem piknik yapabilecek hem de kentin boğucu ve yorucu atmosferinden uzaklaşma imkanı bulacaktır” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir