Beşpınar’da Güzellikler Gün Yüzüne Çıkıyor

 

Adıyaman’da yürütülen Beşpınar-Ziyaret Çayı Rekreasyon Projesi etap etap tamamlanıyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın kamuoyuna sunduğu ve vatandaşlar tarafından büyük beğeni toplayan projenin tamamlanması için yoğun çaba sarf ediliyor. Etap etap tamamlanması öngörülen projede iyileştirilmeler yapıldıkça Ziyaret Çayı alanındaki güzellikleri ortaya çıkıyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Vali Yardımcısı Murat Süzen’le birlikte sabahın erken saatlerinde Beşpınar Projesinin uygulandığı ziyaret çayına giderek, proje kapsamında yapılan çalışmaları inceledi.

1500 dönüm arazi üzerine yapımına başlanan dev proje birçok güzelliği de içinde barındıracak. Proje ilerledikçe Beşpınar’daki güzelliklerde gün yüzüne çıkıyor.

Proje içerisinde yer alan taş kaplamalı trapez kanalların yapıldığı alanda yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Vali Mahmut Demirtaş, “Mesire alanlarının iyileştirilmesi ve insanlarımızın aileleriyle dinlenebilecekleri alanların sayıca çoğaltılması amacıyla adeta bir şantiyeye dönen Adıyaman’ın sahip olduğu güzelliklerin gün yüzüne çıkartılması adına yoğun emek ve mesai harcıyoruz. Estetik bir ruhla hayata geçirilecek Beşpınar Projesi, Adıyaman’a farklı bir renk, farklı bir güzellik katacaktır. Şu anda çalışmalar tamamlandıkça proje içerisindeki güzelliklerde bir bir meydana çıkıyor. Buradaki çalışmalar tamamlandığında bu alan vatandaşlarımızın gelip, vakit geçirebileceği güzel bir mekan olacak” dedi.

Vali Mahmut Demirtaş, Beşpınar’daki temasların ardından Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nce restorasyon, güçlendirme ve çevre düzenlemesi yapılmakta olan Abuzer Gaffari Ziyaretinde yürütülen çalışmalarını yerinde inceledi.

İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir