Beyaz Eşya, Mobilya, Düğün Salonları Düğün Sezonu Esnafı Hareketlendiriyor

İlkbaharda başlayan ve yaz mevsiminde hızlanan düğün sezonunda evlenecek olan çiftlerin yapmış oldukları alışverişler esnafın bir nebze de olsa kıpırdamasına neden oluyor.

Konuyla ilgili konuşan esnaflarımız Yaz ayları Adıyaman’ın bereketli ayları olduğunu belirterek “ Tarladan kalkan mahsulle birlikte düğün sayısı da hızla artıyor. Her yıl evlenen çiftimizin yanında yapılan nişan ve sünnet törenleri ile birlikte binlerce düğün-dernek töreni piyasayı canlandırıyor” dediler.

Konuyla ilgili açıklama beyaz eşyacı, mobilyacı ve düğün salonu işletmelerinin sahipleri, “Düğün sektörü dediğimiz, mobilyacıdan beyaz eşyacıya, kuyumcudan matbaacıya, düğün salonundan kuaförüne, çeyizciden tekstilciye, pastacısından şekercisine, çiçekçisinden taksicisine, emlakçısından inşaatçısına kadar uzanan 20 farklı sektörden binlerce esnaf ve sanatkar ile işletmeyi yakından ilgilendiren 15 bin 30 bin liralık bir sektörün canlanması anlamına gelir. Bu sektörün hareketlenmesinin hem ülkemiz hem de esnaf ve sanatkârımız açısından büyük önemi vardır” diye konuştular.

Esnaf ve sanatkârın, piyasaları canlandıran düğün sezonu gibi dönemlere önem verdiğini kaydeden esnafımız, “Evlenecek çiftlerin iğneden ipliğe her şeye ihtiyacı var. Esnafımızda her keseye uygun eşya bulabilirsiniz. Özellikle damat adaylarının kesesine rahat nefes aldıracak özel indirimler, kampanyalar düzenleyen esnaf ve sanatkarımız, alış verişlerde hem kaliteli malı daha ucuza vermek için hem de kredi kartı olmayanlarda dahil gelen çiftlere taksit imkânı sunarak genç çiftlerin mutluluğuna katkıda bulunmak için hazırlıklarını yaptılar” şeklinde konuştular.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir