Bilen, Başkanlar kurulu Toplantısına Katıldı

TÜRMOB tarafından Ankara’da gerçekleştirilen 70. Başkanlar Kurulu Toplantısına Adıyaman SMMMO Başkanı Seyfettin Bilen de katıldı.

Türkiye Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Birliği tarafından gerçekleştirilen 70. Başkanlar Kurulu Toplantısına Adıyaman Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Seyfettin Bilen de katıldı. Ankara Sheraton Otelde gerçekleştirilen toplantıda geçtiğimiz aylarda tüm Türkiye’deki odalarda gerçekleştirilen seçimli genel kurulda yönetime yeni seçilen başkanlar, güven tazeleyen başkanlar ve seçilemeyen eski başkanlar bir araya geldi.

Toplantı hakkında bilgi veren Adıyaman SMMMO Başkanı Seyfettin Bilen, toplantının oldukça verimli geçtiğini belirterek, “Türkiye Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Birliği tarafından 70.’si gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu Toplantısı için Ankara’ya gittik. Toplantı oldukça verimli geçti. İlk ayağı geçtiğimiz aylarda tüm ülkedeki odalar tarafından gerçekleştirilen seçimli genel kurul sonucunda yönetime gelen yeni başkan ile güven tazeleyen başkanlar ve bunların yanında seçilemeyen yada aday olmayan eski başkanlar bir araya geldi. Eski başkanlara çalışmalarından dolayı plaket takdiminde bulunuldu. Yeni başkanlarla güven tazeleyen başkanlara da yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verildi. İkinci ayağı ise Kamu Gözetim Kurumu’nun yürüttüğü Bağımsız Denetçilik faaliyetleri, Türkiye’deki meslek mensuplarının Bağımsız Denetçiliğe ilgisi, Bağımsız Denetim ile ilgili TÜRMOB’un pasifize edilmesi ve bu noktada oda başkanlarının kanaatleri, çalışmalarında ortak karar alınması, bunlar ile beraber hem mesleğin problemleri hem de meslek örgütünün idari veya yasal bazlı sorunları gündeme geldi. Toplantının ardından da toplantıya katılan bütün başkanlarla iftar yemeğinde kaynaşma ortamı sağlandı” dedi.

Toplantının kendileri için oldukça verimli geçtiğine inandığını da söyleyen Bilen, “Biz de toplantıda hem Bağımsız Denetimlerle ilgili, hem de TÜRMOB’un etkinliği ve koordinasyonuyla ilgili, Kamu Gözetim Kurumu nezdinde yürütülen ve gelinen noktalar hakkında görüşlerimizi bildirdik. Ayrıca Adıyaman Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası olarak bütün bu konularla ilgili düşüncelerimizi ve bakış açımızı ortaya koyduk. Geçtiğimiz aylarda oda olarak üyelerimize bağımsız denetçi eğitimi verdiğimizi ve bu konuda Sakarya Üniversitesi ile ortak bir program yürüttüğümüzü, meslektaşlarımızın bu konu ile ilgili yeterli bir bilgiye sahip olduklarını, meslek mensuplarımızın beklentilerini ve karar alımında TÜRMOB ile Kamu Gözetim Kurulu arasındaki doku uyuşmazlığının gölgesinde kalınmaması gerektiği fikrimizi davetlilerle paylaştık” diye konuştu.

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir