UGANDALI GELİN TÜTÜN EKİP HAYVANLARI SAĞIYOR

Bilgisayar Mühendisi Elif, Cumhurbaşkanı’ndan Yardım Bekliyor

Türkiye Adıyaman’ın Palanlı Köyünde oturan Ugandalı Elif ve Cengiz’in aşkını konuşuyor. 3 yıl önce Adıyamanlı Cengiz Çakılkaya ile evlenen Elif’in aşkı, bir çok ulusal ve yerel gazetelere konu oldu. Haber kanalların Elif ve Cengiz’in aşkını haber yapmak için köye akın ederken,  Türkiye’nin bir anda gözdesi haline geldiler.

Uganda’dan, İstanbul’a ziyarete gelen Jennifer, 3 yıl önce Adıyamanlı Cengiz Çakılkaya ile tanışarak evlendi.

3 yıl önce İstanbul’da kamyon şoförlüğü yapan ve 3 kız, 6 erkek çocuğun ortancısı olan Cengiz Çakılkaya, İstanbul’da bir alışveriş merkezinde tanıştığı Bilgisayar Mühendisi ve İngilizce, Fransızca, Kürtçe, Türkçe, İspanyolca, Somalice, Afrikanca, Rusça ve Samoa olmak üzere 9 dil bilen Ugandalı Jennifer ile tanıştı.

1 yıl çıkan ve daha sonra evlenme kararı alan çift daha sonra Jennifer’ın Müslümanlığı tercih ederek Elif adı verilmesinin ardından evlendiler.

Ugandalı ve Adıyamanlı çiftin 9 aylık Rabia isminde çocuğu olan çift, Merkeze bağlı Palanlı köyünde çiftçilik yaparak hayatını sürdürüyor.

İstanbul’da çalıştığı esnada bir alışveriş merkezinde tanıştıklarını ve 1 yıl sonra evlendiklerini belirten Cengiz Çakılkaya,”İstanbul’da bir alışveriş merkezinde gezerken tanıştık. 3 sene önce tanıştık evlenmeye karar verdik. 2 senedir şuanda evliyiz, karar verdikten sonra Adıyaman’a geldik. Düğünümüzü burada yaptık. İlk başlarda tabi ben şahsım üzerine söyleyeyim ırk ayrımı, dil ayrımı, renk ayrımı, mezhep ayrımı hiçbir şey yapmadım. Şuanda güzel bir şekilde hayatımız devam ediyor. Şuanda bende üzülüyorum bu duruma, bir sıkıntımız var. Bu giriş- çıkış yapmamız lazım. Maddi durumlarımızdan dolayı giriş çıkış yapamıyoruz. Bir bilet fiyatı olmuş bin, iki bin dolar giriş çıkış yapamıyoruz.”

– CUMHURAŞKANIMIZDAN YARDIM BEKLİYORUZ

Eşinin 3-4 yıldır giriş çıkış yapamadığı için ailesini göremediğini belirten ve cumhurbaşkanından yardım isteyen Çakılkaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu 3-4 senedir ailesiyle görüşemiyor, onun için üzülüyorum. Yaşadığı yerde hiç böyle bir hayat yoktu. Çiftçilikle hiçbir şekilde alakası bile yoktu. Buraya geldi, tabi zamanla alıştı. Şuanda tüm işi yapıyor, elinden her iş geliyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz; bizim para pul bişeye ihtiyacımız yok. Sadece eşim için o da bizim içinde değil eşim için, bu giriş çıkışta ikamet için yardımcı olursa sevinirim.”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir