Bin 200 Kişi İçin Uzun Kuyruklar Oluştu

İŞKUR Adıyaman İl Müdürlüğü tarafından çeşitli kurumlarda Toplum Yararına Program projeleri kapsamında çalışacak bin 200 personel alınacağı belirtildi.

İŞKUR Adıyaman İl Müdürlüğü tarafından Adıyaman Belediyesi, il müftülüğü, il özel idaresi, Adıyaman Orman İşletme Müdürlüğü, Kâhta, Besni, Gölbaşı, Çelikhan, Gerger, Samsat, Tut, Sincik, Akıncılar, Balkar, Bölükyayla, Harmanlı, Suvarlı, Şambayat, Yaylakonak, İnlice, Çakırhöyük, Kesmetepe, Köseceli ve Belören Belediyelerine toplam bin 200 kişi alınacak. Başvurular 27 Şubat Pazartesi günü başlamasıyla birlikte İŞKUR Adıyaman İl Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluştu.

27 Şubat 3 Mart tarihleri arasında yapılması gereken başvurulara 35 yaş altı erkek başvurularının geçersiz sayılacağı bayanlarda ise 18 yaşını doldurmuş olmaları gerektiği belirtildi. İşe alınacak kişilerin 6 ay boyunca istihdam edileceği orman işletmelerde fidan dikimi ve ağaçlandırmada, belediyelerde temizlik ve çevre düzenlenmesi, müftülüklerde ise cami ve kuran kursu temizlenmelerinde görevlendirilecek.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Adıyaman’da İŞKUR Müdürlüğünce Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında, bin 200 kişinin istihdam için uzun kuyruklar oluştu.

27 Şubat ve 3 Mart tarihlerinde İŞKUR Müdürlüğüne il ve ilçelerde bulunan ve Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında, Adıyaman İŞKUR Müdürlüğünce bin 200 kişinin istihdam edileceği iş başvurusunda uzun kuyruklar oluştu.

Müracaatlar hakkında açıklamada bulunan İşkur Müdürü Emin Yücekaya, şu bilgileri verdi:

“Toplum yararına tüm Türkiye’de olduğu gibi Adıyaman’da da başladı. İl Merkezi ilçeler ve beldelerde ağırlıklı belediyeler olmak üzere toplam bin 200 kişinin 6 ay süreyle istihdamını sağlayacağız. Müracaatlar bugün başladı. Cuma günü sona erecek, önümüzdeki hafta içerisinde noter kurası çekiliş işlemleri tamamlandıktan sonra 15 Mart itibariyle bin 200 kişiyi başlatmış olacağız. Müftülük hariç diğer tüm kurumlar 35 yaş üstü erkekler, kadınlar, engelliler, eski mahkumlar öncelikli grup, dolayısıyla o kurumların tamamında 35 yaşın altındaki erkekler gelip kuraya girme şansı hemen hemen yok. Müftülük bundan istisna, müftülüğe 20 kişi alacağız, müracaatlar neticelendikten sonra, bugün ilk gündü, çok yoğun değildi. Ama programın sonuna kadar, Cuma günü sonuna kadar 15 bin civarında müracaat bekliyoruz.”

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir