Binzet’in Beklenen Sergisi Açıldı, Kitabı Çıktı

Adıyaman’ın duayen gazetecilerinden Fadıl Binzet’in yıllardır beklenen ve Adıyaman tarihini resimlerle, fotoğraflarla en güzel şekilde anlattığı sergisi açılırken, “Dünden Bugüne Adıyaman” adlı kitabının da imza günün gerçekleştirildi.

Adıyaman’ın İl oluşunun 59. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından desteklenen sergi ile imza gününe onlarca Adıyamanlı iştirak etti. Gazeteci Fadıl Binzet’in objektiflerinden Adıyaman’ı anlatan 70 yıllık fotoğrafların bulunduğu “ Dünden bugüne Adıyaman” adlı sergide kimi vatandaş duygulanıp ağlarken, kimileri ise dakikalarca hakkın rahmetine kavuşmuş yakınlarının fotoğrafının önünden ayrılamadı. Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezinde düzenlenen resim sergisine Adıyaman Vali Yardımcısı Levent Öztin, Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, siyasi parti temsilcileri, dernek başkanları Adıyaman’dan ve başka illerden çok sayıda vatandaş katıldı.

Sergi ve kitabı ile ilgili konuşan tecrübeli gazeteci Fadıl Binzet, yılların birikimini Adıyaman insanıyla buluşturmaktan dolayı memnuniyetini, mutluluğunu ve heyecanını dile getirirken, sergiye gösterilen yoğun ilgiden dolayı da ayrıca mutlu olduğunu bildirdi.

Sergi ve Kitap ile ilgili konuşan Adıyaman Vali Yardımcısı Levent Öztin “İnsan kendini tarihin koridorlarında dolaşıyor gibi oluyor. Tarihimizi bu şekilde görsellikle çocuklarımıza gençlerimize anlatmak oldukça iyi oluyor. Ben Fadıl Binzet’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” derken, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı ise, Resim sergisinin Adıyaman’ın tarihini anlattığını, gençlere ve gelecek nesillerin tarihini anlamalarına yardımcı olacağını ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.  Serginin ardından Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Murat Gökhan Dalyan tarafından “Geçmişten günümüze Adıyaman” adlı konferans verilirken, konferansa üryani kadim Kilisesi ve Bölge metropoliti Melki Ürek de katıldı. Verilen konferans sonrası Gazeteci Fadıl Binzet’in yazdığı  “Dünden bugüne Adıyaman” isimli Adıyaman’ı anlatan kitabın imza günü yapıldı. Gazeteci Fadıl Binzet’in eşi Suzan Binzet’de duygulaırnı dile getirerek “Bu güzel günde bizleri yalnız bırakmayan dostlarımıza saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Çok duygulandım. Gözlerim yaşardı. Bu fotoğrafların arasında vefat eden çocuğumuzun da bir fotoğrafı bulunuyor. Eski evimiz gördüm. Hatıralar gözümüzde canlandı” dedi. İmza gününde de ilgi oldukça büyük olurken, etkinliğin ardından kokteyl verildi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir