BİR MİRAÇ’LIK NAMAZ

KÜÇÜK ŞEYLER/AŞK VE MİRAÇ???

                                                                         Çakıldık “mihrabına” kılmak için namazı,                                                                               Ya Rab! Bize nasip et “bir miraç’lık namazı”.

Kıyam-rükün-teşehhüt-secde’den aldık hazzı,                                                           Ya Rab! Bize nasip et “bir miraç’lık namazı”.

Nakşettik “rekat-rekat” alnımıza o izi,

Ya Rab! Bize nasip et “ bir miraç’lık namazı”

 

Dilimizden yükseldi ruhumuzun avazı,

Ya Rab! Bize nasip et “bir miraç’lık namazı”.

 

Gözümüzün yaşıyla Sana serdik niyazı,

Ya Rab! Bize nasip et “bir miraç’lık namazı.

 

İçimizdeki “kör nefs” kara etmiş beyazı,

Ya Rab! Bize nasip et “bir miraç’lık namazı”.

 

Aşkınla yanıp-tüter kalbimizin alazı,

Ya Rab! Bize nasip et “bir miraç’lık namazı”.

 

Nefs’ten tezahür eden bir gaflet sarmış bizi,

Ya Rab! Bize nasip et “bir miraç’lık namazı”.

 

Bu gaflet girdabında kışa sermişiz yaz’ı,

Ya Rab! Bize nasip et “bir miraç’lık namazı”.

 

Başımıza çökmeden karakış’ın ayazı,

Ya rab! Bize nasip et ”Bir miraç’lık namazı”.

 

Dergahına yönelip-viran eyledik dizi,

Ya Rab! Bize nasip et “bir miraç’lık namazı”.

 

“Mümin’in Miracı’dır” diye verdin bu farzı,

Ya Rab! Bize nasip et “bir miraç’lık namazı”.

 

Kerem et! Rahmetinle aksın beden ifrazı,

Ya Rab! Bize nasip et “bir miraç’lık namazı”.

 

Şefaatçı kılarak Habib’ini; ol razı,

Ya Rab! Bize nasip et “bir miraç’lık namazı”.

 

Şüphesiz ki-bilirsin içimizdeki giz’i,

Ya Rab! Bize nasip et “bir miraç’lık namazı”..

 

(İHB-27.Recep(24.Ekim.2008)-ADIYAMAN

 

AŞK

“Aşk,Allah’ın sahip olduğu mücmel ve mükemmel-ezeli/ebedi varlığının,yani cemal-i özünün(yüze,göze ve idrake)yansıyan kadim yüzüdür,ki;Muhatabı akıl sahibi olan (eşref-i mahlukat )insan ve anahtarı da sevgi,muhabbet ve ülfettir.. Allah’ın idrak sahibine yansıyan CEMALİNİN(inam,ikram ve ihsan güzelliğinin) de  ‘idrak edip/bilenler için’ kadim ve kaim iki ibretli yüzü var;                                                                                                               Biri KEMALAT(imkan,ikram,ihsan,haslet,hasret,ülfet,iltifat ve erdem) sıfatının eylemlerini,diğeri de CELALET(gazap,hiddet,şiddet,suç,ceza ve eza..) sıfatının eylemlerini-idraklere yansıtır..”

Evet..

Aşk;Özün, yanı insana yansıyan CEMAL’İN(Yüze,göze Ve söze düşen közünün) gizemli aleviyle gönlü tutuşturup, onu ateşinde yakmadan-biteviye devinip/tüttürerek sermest etmek halidir..

Bu manada!

Aşk yolunda, fani olan her şey ve her kes “Mal/mülk,Kadın ya da Erkek” sadece; aşkı uyarlayıp/körükleyen geçici birer vasıtadır..
Aşk bir gönle yerleşince-sahibine uyku haramdır;Artık O,Kaskatı karanlık ve metruk dehlizlerin sermesti nöbetlerinde ömrünü dirhem/dirhem tüketmeye meyyal-ı mecbur “Bir Derdest-i Mecnun-u muhip” olmak yolundadır..

ÇÖZÜM SİNE-İ MİLLETE DÖNMEKTE Mİ??

CHP, HAK ETMESE BİLE-HANESİNE YAZILAN(%49/Hayır)OY ORANINI GÖRÜNCE, SANIYORUM, GEÇMİŞTE CHP GENEL BAŞKANI/BAŞBAKAN Rahmetli Bülent ECEVİT’İN (1974/Kıbrıs Barış Harekatını oya tahvil etmek üzere..)ERKEN SEÇİME GİTMESİNDEN ESİNLENMİŞ OLACAK Kİ;SÖZCÜLERI VASITASIYLASine-i Millete DÖNECEĞİNİ İMA EDİYOR.,BENCE DE HEMEN DÖNSÜNLER ÇÜNKÜ;BİZİM SİNE KENDİSİNE DÖNENİ-ÖYLE BİR SIKI/FIKI SARIYOR Kİ ,BİR DAHA MİLLETVEKİLİ SEÇİLEREK ASLA “Sine-i Milliye’ye” TBMM‘YE GERİ DÖNMELERİ PEK MÜMKÜN OLMUYOR..GEÇMİŞTE  Murat SÖKMENOĞLU DÖNDÜ ORADA KALDI;EĞER MERHUM CUMHURBAŞKANI Süleyman DEMİREL ELİNDEN TUTUP DA KENDİSİNE DANIŞMAN YAPMASAYDI-HALA ORADA DURUYOR OLACAKTI RAHMETLİ;BUNU DA “CHP YÖNETİCİLERİNE” HATIRLATAYIM,DEDİM..SEN BU “%49” OY ORANINI KENDİNDE MENKUL MU SANDIN YOKSA;SENİN “Sine-i milletteki” YERİN VE GÜCÜN NE? ÖNCE ONU BİR ÖĞREN!

ŞİMDİLİK YAPABİLECEĞİNİZ TEK ŞEY ŞUDUR;.ŞUURLA,VAKARLA,AZİM VE KARARLILIKLA. İNSANİ VE MEDENİ BİR DURUŞLA(2019/Genel Seçimlerine kadar)HER ŞEY VE HER ŞARTA RAĞMEN(yapıcı bir muhalefet anlayışının görev  ve sorumluluğunun)ROL VE MİSYONUNU YÜKLENEREK VE TOPLUMLA BERBAER YÜRÜYEREK-SEÇENEKSEL ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ ÜRETMEK VE BUNU DA İKTİDAR VE KAMUOYUYLA PAYLAŞMAKTIR..

BELKİ OZ AMAN;HANENE YAZILMIŞ GÖRÜNEN(%49)BELKİ DE DAHA FAZLA “bir oranını” BİLE HAK EDEBİLİRSİN..ANCAK BUNU ÖYLESİNE ŞİKAYET VE ŞEKVALARLA FALAN VE DE BUNU ÖYLESİNE “Yabancı misyon yüklü ülkelerle kurumlara yaptığınızda..” ASLA VE KAT’A SAĞLAYAMAZSIN..

ÇÜNKÜ;BİZİM ALLAH’TAN VE BİZDEN BAŞKA KİMSEMİZ/DOSTUMUZ  YOKTUR-BİLESİNİZ!!

SON/SÖZ;

GERÇEĞİN YÜZÜ ACIDIR,ONU DA ANCAK;ONUNLA,KENDİ KISIR ATALETİNDEN SİLKİNİP-YÜZLEŞMEK İSTEYEN ERDEMLİ İNSANLAR TADABİLİR..

Sevgilerimle..

Bu Haberi Gördünmü!

DİN’DE GÜNCELLEME OLUR MU?

“Aşktır benim hakikatim;Bulmaya geldim dünyaya!” Sayın cumhurbaşkanı,zaman zaman toplumu da gerdiren bazı-kendini,hakını ve haddini bilmez-din …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir