“Bir Musa Mutlaka Gelecek”

Adıyaman’da YADER öncülüğünde Cuma namazı sonrası Ulu Camii önünde toplanacak siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar Demokrasi Parkı önünde Mısır ve Suriye’deki katliamları protesto edecekler.

“Zulme dur” demek için Adıyaman halkını meydanlara bekliyoruz” diyen Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Başkanı Abdurrahman Gürbüzcan, “Cuma günü yapacağımız etkinliğe tüm halkımız iştirak etmeli” dedi.

“Gıyabi cenaze namazı kıldıktan sonra dua edeceğiz”

Suriye ve Mısır halklarına destek gösterilerinin tüm dünyada olduğu gibi Adıyaman’da da devam ettiğini ifade eden Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Başkanı Abdurrahman Gürbüzcan şöyle dedi; “Mısır’da, Suriye’de, Arakan’da ve nice Müslüman ülkelerinde Müslüman kanı akarken,  yaşanan olayları kınamak üzere Cuma günü bütün siyasi partilerle ve sivil toplum örgütleriyle gıyabi cenaze namazı kılarak, dua edeceğiz. Bu zorluklar yaşanırken bu zulme ses çıkarmak, Cuma günü Cuma namazından sonra Ulu Camii önünden Demokrasi Parkı önüne yürümek üzere bütün siyasi partileri ve sivil toplum örgütlerini bekliyoruz. Bu programı bütün katılımcılarımızla birlikte gerçekleştireceğiz. Cuma günü Cuma namazı sonrasında gıyabi cenaze namazı kıldıktan sonra dua edeceğiz ve daha sonra basın açıklaması yapacağız. Bütün halkımızı bu etkinliğimize davet ediyorum. İnsan olan bu katliamları yapamaz. Hiçbir zaman Müslüman Müslüman’ı katledemez. Bu katliamı gerçekleştirenler küfrü bütün dünyaya yaymak için Müslümanları katlediyorlar. Bu zalimler cenabı Allah tarafından cezalandıracaktır. Bir Musa mutlaka gelecektir. “Zulme dur” demek için Adıyaman halkını meydanlara bekliyoruz.”

“Bu duyarlılığın daha da yayılmasını arzu ediyoruz”

YADER Başkanı Abdurrahman Gürbüzcan sözlerine şöyle devam etti; “Bütün dünyada ezilen Müslümanların bir önce rahata kavuşması için bütün dünyanın ve BM’lerin gerçek görevini hatırlamaları gerekiyor. BM’lerin sadece kendi çıkarlarına değilde bütün dünyada ezilen insanlara sahip çıkması için görevlerini yapmaları gerekiyor. Bu tür katliamlar olurken bütün dünyada yaşayan Müslümanlar, evlerinde rahat oturmak yerine bu tür etkinliklere destek vermeli, dua etmeli. Bundan dolayı Cuma günü yapacağımız etkinliğe tüm halkımız iştirak etmeli. Demokrasi Parkı önünde açmış olduğumuz sergide de dünyada yapılan zulümleri gözler önüne serdik. Halkımız açmış olduğumuz sergimize teveccüh gösterdi. Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de insanlarımız yaşanan katliamlara tepki gösteriyorlar. Halkımız Mısır Adeviye Meydanı’ndaki sembolü işyerlerinin ve evlerinin pencerelerine asıyorlar. Adıyaman’ın her yeri bu afişlerle donatılmış durumda. Bu konuda Adıyaman halkı, bütün siyasi partiler ve sivil toplum örgütler canla ve başla ellerinden geleni yapıyorlar. Bu duyarlılığın daha da yayılmasını arzu ediyoruz. Bu desteğin biraz daha büyümesi gerekiyor” diye konuştu.

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir