Bir Ramazan’a Daha Elvada Diyoruz!

Bir 11 ayın sultanını, Ramazan ayını da daha uğurluyoruz.

Eski tadına hasret kalsak da  mutluluğu, huzuru ve heyecanı ile bir Ramazan ayını daha geri de bırakmanın burukluğu içerisindeyiz.

Yüce Allah’ın müminler için koyduğu 5 önemli kuraldan birisi olan ‘oruç’ döneminin bu yıl Temmuz ve Ağustos aylarına denk gelmesi her ne kadar insan oğlu için zor olsa da, Allah’ın verdiği güç ve kuvvetle bu ayı da alnımızın akıyla geride bırakmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Daha önce de bu mevsimlerde tutulan orucun üzerinden 30–35 yıl geçti. O zamanlar, Adıyaman nüfusunun büyük bir oranı tarlada bahçede çalışıyordu. İmkânlar kıt, halk yoksuldu.

O dönem büyük zorluklar ve yoksulluklar içerisinde tutulan oruç ne kadar zorsa bugünde yaşanan bereket ve bolluktan dolayı tutulan oruç o kadar kolay oldu.

Çok şükür 11 ayın sultanını uğurlayıp, Allah tarafından kullarına Ramazan ayının hediyesi olarak sunulan bayrama kavuşmak üzereyiz.

Allah nasip ederse Gelecek hafta Çperşembe günü Ramazan Bayramının ilk gününü idrak edeceğiz.

Tabi bayramdan önce Cumartesi günü İslam alemi için oldukça önemli olan Kadir Gecesi var önümüzde.

Bu mübarek geceyi ve Ramazan ayının son günlerini de anlımızın akıyla geçirdikten sonra Allah’ımızın bize armağanı olan bayramı tadında yaşamayı diliyorum Rabb’imden…

Bayramlar, küçüklerin büyüklerini ziyaret ederek gönüllerini aldığı, küslerin barıştığı, hastaların ve yoksulların unutulmadığı bir gündür.

Bu bayramında amacına uygun olarak kutlanmasını diliyor ve tüm İslam aleminin bayramını şimdiden kutluyorum.

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir