Bir Sahte Adam Yapmadıkları Kaldı

Kırtasiyeci esnafı Mustafa Küçükkelepçe “Kokulu silgiler ve kokulu kırtasiye malzemelerinden uzak durulmalı, kanserojen madde içeren Çin mallarından kaçınılmalı” diyerek velileri ve öğrencileri uyardı.

Kırtasiyeci Küçükkelepçe okulların açılmasına kısa süre kala kırtasiye alış verişinin başladığını belirterek, “Kokulu silgiler ve kokulu kırtasiye malzemelerinden uzak durulmalı, kanserojen madde içeren Çin mallarından kaçınılmalıdır” dedi.

Küçükkelepçe, yaptığı açıklamada, kırtasiye malzemesinde ucuz Çin malı ürünlerin tercih edilmemesi uyarısında bulundu. Okula yeni başlayan çocukları için alış veriş yapan ailelerin sağlık bakımından Çin mallarına mutlaka dikkat etmesi gerektiğini kaydeden Küçükkelepçe, ailelerin yerli malını tercih etmelerinin çocuklarının sağlıkları açışından çok önemli olduğunu söyledi. Okul gereçlerinde fiyatların değişkenlik gösterdiğini ifade eden Küçükkelepçe, şunları kaydettiler: “Fiyatlardaki değişkenlik, Çin mallarından kaynaklanmaktadır. Kalem, silgi, çanta, defter gibi ürünlerde (Çin mallarında ucuzluk var) diyerek aldanılmamalı. Bunların, kanserojen madde içeren malzeme ve boya içerip içermediğine dikkat etmek gerekiyor. Türkiye’ye girişte bunların yeterli denetlenmediğini düşünüyorum. Bu nedenle son denetçi tüketici olmalı. Fiyattan ziyade kaliteye önem verilmeli. Ürünler, mümkün olduğu kadar yerli mallarından seçilmeli, karşılaştırmalı alış veriş yapılmalı. Kokulu silgiler ve kokulu kırtasiye malzemelerinden uzak durulmalı, kanserojen madde içeren Çin mallarından kaçınılmalıdır. Kırtasiye malzemesi alırken, kaliteli plastik ürünlerden yapılanlar tercih edilmelidir”

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir