Birbirlerine Değil Kaçak Tütüne Sevdalılar

 

Adıyaman Mimar Sinan arkı önünde objektiflerimize yansıyan bir görüntü dikkatlerimizden kaçmazken, Emine ve Abuzer Üzümcü çiftinin kaçak tütün ve sigara sevdası gün yüzüne çıkmış oluyor.

Yaklaşık 30 senedir birlikte kaçak tütünü kağıda sarıp içtiklerini belirten Emine ve Abuzer Üzümcü çifti görenleri şaşkına evirirken, 60 yaşındaki Emine teyzenin elindeki tütün tabakası olayın daha da ilginç bir hal almasına sebebiyet veriyor. 65 yaşındaki Abuzer amca ise yine aynı şekilde kendine ait tütün tabakasıyla objektiflerimize poz verirken en büyük zevkinin sigara olduğunun altını çiziyor. Kendisinin 40 eşinin ise yaklaşık 30 yıldır sigara sarıp içtiğini belirten Abuzer Üzümcü “ Ben 45 yıla yakın bir süredir kaçak sigara içerim. Eşim de evlendikten on sene sonra sigaraya başladı. Benim elimde görünce o da alışkanlık yaptı. Beraber alırız beraber sararız beraber içeriz. En büyük zevkimiz budur. Tabi sigaranın zararlarını da çok görüyoruz ancak ne çare ki vazgeçemiyoruz. Gençlere tavsiye etmiyoruz kesinlikle. Bizler çocukluğumuzda yol gösteren olmadığı için zararını söylemedikleri için bu hataya düştük” dedi.

Emine Üzümcü ise Adıyamanlıların sigara içen bayanın yanı sıra kaça sigara sarıp tabakasıyla gezen bir bayanı görünce oldukça şaşırdıklarını belirterek “ beni görenler hayretler içerisinde kalıyor. Aslında bu çok normal bir şey. Belki şehir merkezinde tabakasıyla gezen bayan sayısı azdır ama taşrada bu sayı daha fazla. Kadınlara kesinlikle tavsiye etmiyorum. Eşimin dediği gibi cahilken bu işe başladık. Şu an en büyük zevkimiz bu. Yemekten sonra sıcak çayımızı içmenin ardından tabakaları çıkartıyoruz birer tane kalınından sarıp içiyoruz. Bunun tadını başka bir şeyde bulamıyoruz” dediler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir