Birilerinin ölmesi mi gerekiyor? Bu Duyarsızlığa Kim “Dur” Diyecek

 

Depreme dayanıksızdır raporu verilen ve yaklaşık dört aydır yıkımına devam edilen ancak bir türlü bitirilemeyen 56 evler tehlike saçmaya devam ediyor.

Havaların soğumasıyla birlikte yıkımı yavaşlayan ve insanların geçiş güzergahı durumunda bulunan 56 evler kavşağı özellikle yayalar için büyük tehlike oluştururken, inşaattan fırlayacak bir taşın kötü sonuçlara sebep olacağı düşünülüyor. Yetkililerin denetlemediği ve ihaleyi alan firmanın da ağır ağır yıkmaya devam ettiği binanın yanında geniş bir güvenlik önlemi alınmamış olması özellikle okul güzergahına gitmekte olan öğrencilerin velilerini tedirgin ederken, yetkililere serzenişte bulunan vatandaşlar “ Yetkililer bu duruma el atmalı. Dört aydır hala 4 katı yıkılabildi. Çalışmalar ağır gidiyor. Önümüz kış. Yapılacaksa şimdi yapılmalıdır. İnsanlar için tehdit oluşturuyor” dediler.

Işık gazetesi olarak halkın kime şikayet edeceğin bilmediği 56 evler binasının yıkım işiyle ilgili yetkililerden cevap bekliyoruz.

Haber Merkezi

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir