“BİZ İSTEDİK ONLAR BAŞARDI” Şampiyon Adıyaman 1954 Spor

Adıyaman 1954 Spor : 1 – 62 Pertekspor: 0

Türkiye BAL Ligi 2. Grupta mücadele eden Adıyaman 1954 spor kendi sahasında rakibi 62 Pertespor’ u 1-0 yenerek bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.

Bu önemli maçta Adıyaman valisi Nurullah Naci Kalkancı, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Adnana Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Jandarma Alay Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Gençlik Kolları başkanı Oğuz Mutlu, Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu izledi,

 

10 Binlerce taraftar tribürlerdeki yerini alırken, 5 bine yakın taraftar ise yer olmadığından maçın heyecanını stadyumun çevresinde yaşadı.

Adıyaman 1954 Spor maçın henüz 2.dakikasında Hakan Doğan’ın golüyle 1-0 öne geçti. Buna karşılık 62 Perteksor ise bulduğu birkaç pozisyon dışında etkili olamadı ve karşılaşmanın ilk yarısı Adıyaman 1954 Spor’ un 1-0 üstünlüğüyle sonuçlandı.

Maçın ikinci yarısında iki takım da dengeli bir oyun sergiledi. Maçın normal süresi 1-0 biterken maçın hakemi 8 dakika uzatma verdi ve maçta başka gol olmayınca Adıyaman 1954 spor bitime 2 hafta kalasıya BAL Ligi 2. Grupta şampiyonluğunu ilan etti.

Maçın bitim düdüğüyle birlikte saha karnaval havasına dönüşürken, tribünleri dolduran binlerce taraftar şampiyonluğun keyfini yaşadı.

Maç sonrası gözyaşlarına hakim olamayan Adıyaman 1954 Spor kulübü başkanı Hüseyin Koç; “Bizlere bu sevinci yaşatan Allah’a şükürler olsun. Bütün taraftarımızı tebrik ediyorum, bu galibiyet, şampiyonluk Adıyaman halkına armağan olsun. Önümüzde 2 maçımız daha var. O maçları da en iyi şekilde tamamlayıp, 3. Lig’e yükselme play-off maçında galip gelip 3. Lig özlemimizi sona erdirmek istiyoruz. Bugün bizlerle olan binlerce taraftarımıza, sezon başından bu yana yanımızda olan Sayın Valimiz Nurullah Naci Kalkancı’ya, TBMM Başkanvekilimiz Ahmet Aydın’a, Adıyaman Milletvekillerimiz Adnan Boynukara’ya, İbrahim Halil Fırat’a, Salih Fırat’a, Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu’ya, Başarımızın önemli isimlerinden biri olan Sait Kutlu’ya ve Gençlik kolları başkanımız Oğuz Mutlu’ya ve ilimiz basınına şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …