Bomba Şüphesi Başsavcı’yı 1 Saat Adliyeden Çıkartamadı

 

Adıyaman’da, hakim ve savcıların giriş kapısı önüne bırakılan mutfak tüpü bomba paniği yaratırken, başsavcı 1 saat adliyede mahsur kaldı.

Olay, akşam saatlerinde Yavuz Selim Mahallesi’nde meydana geldi.

Adliye binasının karşısında hakim ve savcıların giriş çıkış yaptığı kapının karşısında yol ortasında mutfak tüpünü görenler bomba olabileceği şüphesiyle durumu emniyet ekiplerine bildirdiler.

İhbar üzerine olay yerine gelen polisler, caddeyi araç ve yaya trafiğine kapattıktan sonra, vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı.

Olay yerine sağlık ekipleri hazırda bekletirlerken, polislerin çağırmasıyla olay yerine gelen bomba imha uzmanları tarafından incelenen mutfak tüpü fünye yerleştirilerek kontrollü şekilde patlatıldı.

Gürültüyle patlatılan mutfak tüpünü kontrol eden bomba imha uzmanları, mutfak tüpünün patlamadığını anlayınca ikici deneme ile fünye ile tekrardan patlatıldı.

Patlatılan mutfak tüpü boş çıktı.

Bunun üzerine vatandaşlar rahat bir nefes alırken, adliye binası içerisinde bekleyen Cumhuriyet Başsavcı Ali Ulvi Yılmaz ile hakim ve savcılar çıkış yapabildi.

Boş çıkan mutfak tüpü incelenmek üzere emniyete götürülürken, polis mutfak tüpünü bırakan şahıs hakkında araştırma başlattı.

Bu arada patlama esnasında iki otomobilin camı kırıldı.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir