BOMBA ZAM Tescillendi…

Son günlerde gündemden düşmeyen çay zammı vatandaşın büyük tepkisine neden olurken, yeni çıkan tarifelerle birlikte “bomba zam” tescillenmiş oldu.

Kuru Çay ve şekere gelen zamlar kendisini kahvehane ve çay ocaklarında da hissettirirken, yeni zamlarla birlikte bir çay içmek isteyen vatandaşımız 75 kuruş kahve içmek isteyen vatandaşımız ise tam tamına 1,5 lirayı gözden çıkarmak zorunda.

50 kuruşa satılan çay yeni zamlarla birlikte 75 kuruşa çıkarken kahve ise 1,5 liraya çıktı. Vatandaş “60 kuruşa ekmek alıyoruz 75 kuruşa da çay mı içeceğiz” diyerek duruma tepki göstermişken tescillenen zam kahvehane ve çay ocaklarının işlerini oldukça kıracak gibi görünürken vatandaşın bu fiyatlarla çay bile içemez hale gelmesi ilimizde üzücü bir durum olarak lanse ediliyor. Bir dönem “Çayı zenginler içer” sözü 2013 yılına da uyarlanmış görünürken, vatandaş “ Bir dönem ağalar beyler içerdi. Sonra maraba kısmı da rahatça içmeye başladı. Daha sonra bir kültür haline geldi. Ancak şu günlerde tekrardan zengin işi oldu” dediler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

MSG Motorsa Görkemli Açılış

MSG Motors lüks marka binek ve ticari araç modellerini satacağı ilk şubesini görkemli biçimde açtı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir