Boynukara: “Terör Konusunda Mağdur Olan Her Yere, AK Partili Belediyeler Geziler Düzenleyecek”

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, terör konusunda mağdur olan tüm il ve ilçelere AK Partili Belediyelerin gezi düzenleyeceğini bildirdi.

Boynukara, yaptığı açıklamada, “Terör konusunda mağdur olan tüm şehirlere ve ilçelere batıdaki AK Parti belediyeleri geziler düzenleyecek.  Oralardaki halkla bir araya gelme oradakilerle bir dayanışma sergileme karşılıklı bir birini anlama dinlemeye ilişkin”dedi.

Boynukara, memleketi Adıyaman’da gazetecilere yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde PKK’nın elebaşlarından Duran Kalkan’ın örgütün yayın organına yaptığı bir açıklamada Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devrileceğini söylediğini belirtti.

PKK’nın son dönemde şehirleri terörizme etme çabasının Erdoğan’sız bir Türkiye özlemine yeni bir darbe girişiminde örgütün bir kaldıraç olarak kullanılacağını gördüklerini ifade eden Boynukara, “Örgüt şehirleri terörize ederek şehri yıkarak,yakarak aslında kime hizmet ettiğini net bir şekilde ortaya koydu. Bunu Türkiye’de Dünya’da da hiç biryerde de her hangibi bir konunun gizli kalma şansının olmadığını biliyoruz. Kimlerle işbirliği halinde oldukları kimlerle işbirliğinde bu tür denklemin içine girdikleri önümüzdeki günlerde daha net bir şekilde ortaya çıkacak şuan dün itibariyle Silopi, Şırnak’ta bahsedilen terör unsurların hepsi temizlendi” ifadelerini kullandı.

Bölgede operasyonların sona erdiğini ve patlayıcılar konusunda arama tarama faaliyetlerinin devam ettiğini kaydeden Boynukara, bu işlemlerin tamamlanmasının ardından sokağa çıkma yasaklarının kalkacağını dile getirdi.

– PKK CİDDİ KAYIPLAR VERDİ

Örgütün operasyonlar sayesinde ciddi kayıplar verdiğini vurgulayan Boynukara, şöyle devam etti:

“Rakamları belli etmek pek anlamlı olmayabilir ama rakamların ötesinde bir kayıplar verdi. Bu insanların başkalarının çocuklarının hayatı üzerinden, başkalarının çocuklarının kanı üzerinden iktidar rüyasını gören terör örgütü sonu anlamına gelir, inşallah bunu bekliyoruz. Ortaya çıkan bu duruma ilişkin devletin zaten planlamaları vardı, yapılacaklar net bir şekilde ortaya çıkartıldı, analiz edildi, tek tek projelendirildi. Bu süreçte hemen hemen neredeyse her hafta bölgeye gidip geldik.  O ilgili şeylere bakanlarımız, genel başkan yardımcılarımız, milletvekillerimiz giderek yapılması gereken işlerle ilgili tüm planlamalar yapıldı”

Bölge için projelerin kısa sürede hayata geçirileceğini belirten Boynukara, bununla ilgili bir bakanın görevlendirildiğini hatırlatarak, süreci iyi takip edeceklerinin altını çizdi.

– BÖLGEYE GEZİLER DÜZENLENECEK

Boynukara, Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatıyla terörden zarar görmüş bölgelere geziler düzenleneceğini dile getirdi.

Bu gezilerin AK Partili Belediyeler tarafından düzenleneceğini aktaran Boynukara, şöyle konuştu:

“Terör konusunda mağdur olan tüm şehirlere ve ilçelere batıdaki AK Parti belediyeleri geziler düzenleyecek.  Oralardaki halkla bir araya gelme oradakilerle bir dayanışma sergileme karşılıklı bir birini anlama dinlemeye ilişkin. Bu ramazan ayını o manevi atmosverine dönük faliyet yapılacak buna ilişkin 3 ayrı genel başkan yardımcımız görevlendirildi.  Bunu da doğu ve batının kardeşliğinin pekiştirilmesine hizmet edeceğini düşünüyoruz umarım bundan sonraki süreçte umarım bu kardeşlik devam eder. Bu kardeşliğin devam edeceğinin en temel işareti bakın PKK terör örgütü yüzde 70, yüzde 80, yüzde 90 oy aldığı yerleşim yerlerinde halktan destek bulmadı. Bu çok önemli bir şey. Sayın başbakan defalarca her cümlenin başında halka teşekkür ederek başladı. Halk PKK terör örgütünün politikalarına destek vermedi çekildi, kenara bekledi Diyarbakır’da benim bildiğim yüzlerce kez halkı sokağa davet ettiler ama halk buna kanmadı, peşine düşmedi. Halk şunu diyor, benim problemlerim var, ekonomik problemlerim var, sosyal problemlerim var, kültürel problemlerim var. Ben bunlara terörle değil sivil siyaset yoluyla çözülmesini istiyorum demokratik yöntemlerle bu sorunların çözülmesini istiyorum. Bizim istediğimizde bu her türlü problem konuşulur her türlü sorun dile getirilir tek çözüm siyasettir. Silahla, şiddetle, hak aramak problemlere çözüm bulmak mümkün değil ve kabul edilemez. Konuşarak problemlerimizi dile getirip çözeriz. Buna ilişkin mekanizma var bu ülkede umarım bundan sonraki süreç daha sağlıklı bir şekilde devam eder ve Türkiye bir daha bu kötü günleri yaşamaz” PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir