Bu İddialar Doğru mu?

AK Parti’lilerin oylarıyla seçimi kazanan Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’ın belediyeyi 800 milyon TL gibi bir rakamla borçlandırdığı iddia edilirken, bu paranın nerelere harcandığı kamuoyunun gündemine bomba düştü.

Belediye başkanlığı koltuğuna oturduğu günden bu yana hayata geçireceği projeler hakkında sürekli ileri bir tarih veren Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’ın seçildiği günden bu yana belediyeyi borçlandırdığı önemli iddialar arasında yer alırken, oyunu AK Parti’den yana kullanan seçmenler bu paranın nereler harcandığının kalem kalem açıklanmasını istiyor.

Seçildiği günden bu yana ekibiyle birlikte bir tane dahi çılgın projeyi hayata geçiremeyen Başkan Büyükaslan’ın belediyenin giderleri, harcamaları ve bütçesi konusunda ketum olması Adıyamanlı vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla karşılanıyor.

Adıyaman’da yaşanan tüm haberleri özgürce gündemine taşıyan gazetemiz son günlerde haber merkezimin istihbarat servisine gelen bilgiler üzerine kamuoyu adına Başkan Büyükaslan’a cevaplanması gereken bütün sorunları tüm çıplaklığıyla gazetemizin sütunlarından Büyükaslan’a yöneltiyor?

Ve işte kamuoyunda Başkan Büyükaslan hakkında gündeme taşınan ve cevaplanması gereken iddialar şöyle;

*Göreve geldiğiniz günden bu yana 1 tane dahi devasal proje yapmamanıza rağmen Adıyaman Belediyesi’ni 800 milyon TL gibi bir rakamla borçlandırdığınız doğru mu, eğer doğruysa bu parayı nelere harcadınız?

*Adıyaman Belediyesi olarak harcama yaptığınız projelerinizin giderlerini neden kamuoyuyla kalem kalem paylaşmıyorsunuz?

*Adıyaman Belediyesi içerisinde işe gitmeden maaş alan kişilerin olduğu iddia ediliyor, bu konuda ne gibi bir açıklama yapmayı düşünüyorsunuz?

*Adıyaman Belediyesi’nin bütçesi ne kadar, bu bütçeyle şimdiye kadar ne yaptınız?

*Göreve geldiğinizde Adıyaman Belediyesi’nin toplam borcu ne kadardı, bu borç şimdi ne kadar?

*Belediye Başkanı olmadan önceki malvarlığınızla şuan ki mal varlığınız ne kadar?

*Adıyaman Belediyesi içerisinde memur olmalarına rağmen müteahhitçilik işiyle uğraşan kaç personeliniz var, bu kişilerin belediye gelen vatandaşları kendi işyerlerine yönlendirdiği doğru mu?

*Belediye personeli içerisinde memur olmasına rağmen ek iş yapılmasıyla bir ilişkiniz var mı?

*Belediyeyi borçlandırdığınız parayla ne gibi bir harcama yaptığımız tüm detayları nelerdir?

*Farklı kurumların yaptığı hizmetleri kendinize ve ekibinize mal ettiğiniz doğru mu?

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir