“Bu İşten Hiç Kimse Kendine Pay Çıkarmasın”

 

Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’ın ve yönetiminin başarısız olduğunu söyleyerek, belediye yönetimini yerden yere vuran Saadet Partisi İl Müfettişi Emin Atlıhan, “Başkan Büyükaslan’ın ekibi ise sadece direklere lamba takıyor” dedi.

Orta refüjleri yıkıp, mermerle yapıp, aynı şeylerin tekrarlandığını ifade eden Saadet Partisi İl Müfettişi Emin Atlıhan, “Mevcut yeri yıkıp, tekrardan yaparak sadece makyaj yapmak marifet değil” şeklinde konuştu.

Bir önceki dönemde Adıyaman Belediyesi’nde birim müdürlüğü yaptığını hatırlatan Emin Atlıhan, “Bunlar belediyecilik yapamazlar. Çünkü bunlar kendi kendilerini yönetemiyorlar.

“Allah aşkına bu yönetim ne yapmış?” 

Ve belediyecilik konusunda ne yapabiliyorlar ki? Sadece makyaj yapıyorlar. Atatürk Bulvarı bir önceki belediye ekibi döneminde yapıldı. Milli Görüş olmasaydı, bugünkü Adıyaman’ın çehresi olmayacaktı. Başkan Büyükaslan’ın ekibi ise sadece direklere lamba takıyor. Bu yapılan işe sadece makyaj denir. Orta refüjleri yıkıp, mermerle yapıp, aynı şeyleri tekrarlıyorlar. Mevcut yeri yıkıp, tekrardan yaparak sadece makyaj yapmak marifet değil. Allah aşkına bu yönetim ne yapmış?  Adıyaman Belediyesi’ni devraldığımız zaman bu şehir köy görünümündeydi. 10 yıl içerisinde Adıyaman’ın çehresini değiştirdik. Bu işten hiç kimse kendine pay çıkarmasın. Birileri Milli Görüş sayesinde bir yere geldi ama ihanetin en ağrını da yaptılar” diye konuştu.

“Adıyaman’a yatırım yapılmıyor”

Başbakan Erdoğan’ın sürekli yaygaralar kopardığını belirten Saadet Partisi İl Müfettişi Emin Atlıhan, “Bugün Adıyaman’da birçok insan çöplükten ekmek topluyor. Çöp kutularının yanı başında ellerinde eldiven olmadan 10’larca vatandaş çöpleri karıştırıyor. Bu kişiler çöplerin içerisinde bir naylon veya metal bularak aile nafakalarını çıkarmaya çalışıyorlar. Tüm bu manzaralara rağmen hükümet tarafından Adıyaman’a yatırım yapılmıyor. 1974 yılındaki Milli Görüş iktidarından bu yana Türkiye genelinde özellikle Adıyaman fabrikalarla donatılmıştı. Çimento, yem, süt, et kombinası fabrikalarının yansıra Sümerbak’ın trikotaj bölümüyle ağır sanayinin temeli atılmıştı. Daha sonra sol zihniyetli CHP tarafından ağır sanayi durduruldu. Ağır sanayinin dışında diğer fabrikaların hepsi imalata geçerek, Adıyaman’a bir canlılık gelmişti. Sümerbank’ta çalışan bir işçi bugünün parasıyla 3 bin TL’yi aşkın bir maaş alıyordu. Bu maaş çoğu zaman artıyordu. AK Parti hükümeti ise özel sektörle birlikte iş sahası açtığını söylüyor. Bu hükümet fabrikalarda çalışan insanlara asgari ücreti dahi çok görüyor. Ancak Necmettin Erbakan’ın tek hedefi ağır sanayi hamlesinin gerçekleştirilmesiydi” ifadelerini kullandı.

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir