Büro Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin “Nüfus Çalışanlarına Fazla Çalışma Ücreti Verilsin”

Büro Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin, “Nüfus çalışanlarına fazla çalışma ücreti verilsin” dedi.

Nüfus müdürlüğü çalışanlarının yaşadığı sorunlar hakkında bir basın açıklaması yapan Büro Memur-Sen Şube Başkanı Kadir Özşahin, nüfus memurlarının maaşlarında iyileştirme yapılması ve fazla çalışma ücretlerinin ödenmesi için İçişleri Bakanlığı’nın gerekli çalışmaları başlatması gerektiğini ifade etti.

Özşahin, nüfus, vatandaşlık, nüfus kütüklerini yenileme, evlendirmeyle ilgili işlemleri yapan, MERNİS ve Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi gibi önemli projelere imza atan nüfus müdürlüğü çalışanlarının, şimdi de akıllı kart, pasaport ve ehliyet gibi ek işlemleri yapmaya hazırlandığını söyledi.

Özşahin, “Bu işlemleri yapacak bilgi ve beceriye sahip olan nüfus memurları, devrim niteliğindeki işlemleri dün olduğu gibi bugün de başarıyla sonuçlandırmak için kuşkusuz var gücüyle çalışıyor. Bu memurlar, üzülerek belirtmeliyim ki, ülkesine ve insanına hizmet etmek için canla başla çalışmasına rağmen hak ettikleri değeri görmüyor” şeklinde konuştu.

Bu Adaletsizliğe Son Verilsin

Önemli projelere imza atan nüfus memurlarının özlük haklarının emsalleriyle eş değer duruma getirilmesi ve mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini vurgulayan Özşahin, “Tapu, tarım ve ilçe müdürlerinin ek göstergesi 3000’ken, ilçe nüfus müdürünün ek göstergesi 2200’dür. Bu adaletsizliğe bir an önce son verilmeli, nüfus müdürlüğü çalışanlarının mağduriyeti giderilmeli ve emsal müdürlerle eşit seviyeye getirilmelidir” dedi.

Nüfus Memurlarının Maaşlarında İyileştirme Yapılsın

Özşahin, şöyle devam etti:

“Diğer taraftan, özverili bir şekilde çalışan nüfus personelinin yeni kimlik kartı ve pasaport projesiyle fazla çalıştırılacağından dolayı, yüzde 55 olan mevcut Özel Hizmet Tazminatlarının, sağlık hizmetleri sınıfında olduğu gibi lise mezunu için yüzde 70, meslek lisesi mezunu için yüzde 72, yüksek okul mezunu için yüzde 88, lisans mezunu için yüzde 90 şeklinde düzenlenerek, nüfus müdürlüğü çalışanlarının maaşlarında iyileştirme yapılması ve fazla çalışma ücretlerinin ödenmesi için İçişleri Bakanlığı gerekli çalışmaları başlatmalıdır.” BHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir