Büro Memur Sen Ailesi İle İftar Açtı

Büro Memur Sen Adıyaman Şubesi üyelerine iftar yemeği verdi.

İftar yemeğine Memur Sen Adıyaman Şube Başkanı Gaffari İzci, Memur Sen ve Büro Memur Sen Adıyaman Şubesi yöneticileri ve üyeleri katıldı.

Sendika olarak üyelerle zaman zaman farklı etkinliklerle bir araya geldiklerini kaydeden Büro Memur Sen Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin, “Biz sendika olarak üyelerimizle zaman zaman bir araya gelerek farklı etkinlikler düzenliyoruz. Ramazan ayı dolayısıyla bugünde bir araya gelerek iftarımızı yaptık. İnşallah bundan sonraki Ramazanlarımızda da yine böyle bir araya geliriz. Bu vesile yaklaşan mübarek Ramazan Bayramımızın ülkemize ve tüm dünya ülkelerine huzur ve barış getirmesini diliyorum” dedi.

“Memurların 2014 ve 2015 yıllarını kapsayan mali ve özlük haklarının belirleneceği toplu sözleşme görüşmelerinin ikinci toplantısında hizmet kollarında yetkili sendikalar taleplerini açıklamaya başlandı. Taleplerini ilk açıklayan Büro Memur-Sen oldu” diyen Büro Memur Sen Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin, “Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, hazırladıkları 77 talebi kamu işveren heyetine sundu. Kamudaki 2 buçuk milyon memurun 2014 ve 2015 yıllarını kapsayan mali ve özlük haklarının belirlenmesi için yapılan toplu sözleşme görüşmelerinin ikinci toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Reşat Moralı toplantı salonunda yapıldı. Kamu işveren heyetinin başkanlığını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in, kamu görevlileri sendikaları heyet başkanlığını ise Memur-Sen Konfederasyonu Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun yaptığı toplantıda hizmet kollarında yetkili sendikalar taleplerini açıkladı.  Taleplerini ilk açıklayan 4688 Sayılı Sendikalar Kanununda 01 Nolu Büro Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu’nda yetkili sendika olarak toplu sözleşme masasına oturan Büro Memur-Sen oldu. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, hizmet kolundaki 45 kurumda çalışan yaklaşık 210 bin memurla ilgili hazırladıkları 77 talebi tek tek Bakan Faruk Çelik Başkanlığı’ndaki kamu işveren heyetine sundu.  Genel Başkan Yusuf Yazgan fazla mesai ücretlerinin ödenmesi, şeflerin ücretinin arttırılması, 4/C’lilerin kadroya alınması, adalet hizmetleri sınıfının oluşturulması, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndaki rotasyonun 3 bölgeye düşürülmesi gibi 77 talebin hayata geçirilmesini istedi” diye konuştu.

Başkan Kadir Özşahin, Büro Memur-Sen olarak hem özlük hakları mücadelesi hem de Özgürlük hakları mücadelesini verdiklerini söyleyerek, “Özlük hakları ile ilgili mücadelemizde Ağustos ayındaki toplu sözleşme masasına yetkili sendika olarak oturacağız. Genel merkezimiz tarafından masaya taşıyacak olan 77 maddelik talepler ile çalışanların haklarını almak için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Özgürlük alanındaki mücadelemiz ise mevcut ucube kılık kıyafet yönetmeliğinin kaldırılması için sivil itaatsizlik eylemimiz devam ediyor. Bizim için söz konusu yönetmelik yok hükmündedir” şeklinde konuştu.

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

Ahmet Aydın’dan Diyarbakır Yolu Açıklaması

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, çalışmaları duraklayan Kahta- Nissibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir