“Bütün Bunlar Yalan”

CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş,  operasyonlarla birlikte hükümetin güven kaybettiğini söyleyerek, “ Hem ulus içinde hem de uluslararası camiada şu an büyük bir deprem yaşıyoruz” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş,  son 10 gündür yaşananların bir sistem bunalımı, siyasal kriz, siyasal deprem olduğunu ifade etti.

Siyasal sistemin, büyük bir krizle karşı karşıya olduğunu ileri süren CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş,  şunları kaydetti; “Demokrasi sadece seçim sandığından ibaret değil. Sadece sandıktan çıkmak, o ülkede demokrasinin varlığını anlatmaya yeterli değil. Çünkü demokraside sandıktan çıkabilirsiniz, Hükümet olursunuz ama sizi basın denetlemeli, yargı denetlemeli. Siz yanlış iş de yapabilirsiniz. Eğer “ben denetlenmem” diyorsanız, siz monarşi yönetimini yeniden getiriyorsunuz. Bu da diktatör oluyorsunuz demektir. Başbakan Erdoğan, günlerdir “uluslararası bir komployla karşı karşıyayız” diyor. Bütün bunlar yalan. Bakan Erdoğan Bayraktar’ın söylediği de mi yalan? Dolayısıyla hükümet güven kaybetti. Hem ulus içinde hem de uluslararası camiada şu an büyük bir deprem yaşıyoruz. Bunu nasıl atlatırız, asıl sorun bu. CHP, bu depremi en az hasarla atlatmanın peşinde ama “balıklama atlayalım, AKP’yi yıpratalım” diye bir derdimiz yok. Derdimiz Türkiye Cumhuriyeti devletini sağlam hale getirmek. Biz bunu yaparız, buna talibiz. Türkiye’de artık CHP’nin rüzgarı esiyor. Türkiye artık dürüstlüğüyle, mütevaziliğiyle yalnız Türkiye’de değil her yerde kendini kanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakanlığa hazırlıyor. Önümüzdeki dönem Türkiye’yi biz yöneteceğiz, bütün koşullar oluşuyor.”

“İş işten geçmiştir”

Komisyonun AKP’li üyelerinin oylarıyla olayın üzerinin kapatılmaya çalışıldığını iddia eden Hanifi Çavuş,  bunun üzerine kendilerinin muhalefet raporu hazırladıklarını hatırlattı.

Olayla ilgili insansız hava uçağı görüntülerine ilişkin ASELSAN’ın hazırladığı raporun da yine AKP’li üyelerce çarpıtıldığını iddia eden Hanifi Çavuş, sözlerine şöyle devam etti;“Raporun üst tarafını kestiler ve bölgede ölen çocuklarını arayan kişileri, montaj oyunu ile PKK’lı olarak gösterdiler. Uludere olayının bugüne kadar aydınlatılmamasının nedeni, devletin tüm üst kademesinin bu olaydan sorumlu olmasıdır. Peki bu bombalama neden olmuştur? Yanılgı çok kısa bir zaman içinde anlaşılmıştır ama iş işten geçmiştir.”

Olayın ardından yaşanan yargı sürecini de anımsatan Çavuş, İçişleri Bakanlığı’nın, müfettişlere soruşturma değil ön inceleme izni verdiğini söyledi.

Diyarbakır Özel Yetkili Savcılığı’nın görevsizlik kararı verdiği dosyanın şimdi Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığı’nda olduğunu kaydeden Çavuş, dosyanın hangi mahkemede görüleceği kararının uzun bir süre alabileceğini ifade etti.

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir