“Büyük İnşaatların Bizlerle İşi Yok”

Son yıllarda birçok müteahhit vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği inşaat sektörü alıp başını giderken, inşaat hammaddesi satan esnaf ta ters orantılı bir şekilde batıyor.

Yaklaşık 25 yıldır İnşaat malzemesi satan esnaflardan Hasan Alkan ve Mehmet Alkan, inşaattaki hareketliliğin kendilerine yansımadığını belirterek daha çok mahalle aralarında yapılan müstakil konutlar ve tadilatlar sayesinde ayakta durduklarını belirtiyorlar.

Adıyaman’da son zamanlarda inşaat sektörün de yaşanan hareketlilik demir ve çimento satıcılarına yansımıyor. Adıyaman il sınırından itibaren yapımına devam eden ve şehir merkezinin belirli noktalarında yapımı gerçekleşen inşaatlar vatandaşların ilgi odağı olmuş.

Peki bu kadar yoğun bir inşaat sektöründe kullanılan demir ve çimento malzemeleri nereden temin ediliyor.

Gazetemize konuşan demir ve çimento satıcılarından Mehmet Alkan inşaat sahiplerine serzenişte bulunarak birçok inşaat sahibinin küçük meblağlarda hesaplar yaptığını dile getirerek bir inşatta kullanılan birçok malzemenin çevre illerden temin edildiğini söyledi. Sürekli halk arasında konuşulan çevre illerden yapılan alış verişlerin yanı sıra şimdi ise inşaat sektörünün birçok malzemelerinin dışarıdan temin edildiğini belirten Alkan “Bu tür büyük inşaat sektörlerinin ilimize gelmesi istihdam ve ekonomi açısından çok önemli ancak alışverişi de keşke bizlerden yapsalar” dedi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir