“Büyükaslan Daha Duyarlı ve Sağduyulu Olmalı”

CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, Adıyaman Belediyesi tarafından şehir merkezinin farklı kısımlarına monte edilen görüntülü reklam panolardan vatandaşların rahatsız olduğunu söyleyerek, yetkilileri göreve davet etti.

Adıyaman Belediyesi’nin tüm Adıyaman halkını temsil eden bir kurum olduğuna dikkat çeken CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, “Şehrin muhtelif yerlerine dikilen görüntülü panolar AK Parti’nin panoları olarak kullanılmamalı” dedi.

“Bu konuda yetkilileri göreve davet ediyorum”

Adıyaman Belediyesi tarafından şehir merkezinin en işlek noktalarına monte edilen görüntülü tabloların sürücülerin dikkatini dağıttığını söyleyen CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, “Adıyaman Belediyesi tarafından şehrin çeşitli noktalarına 3 adet dev ekranlı pano konulurken,  İl Trafik Denetleme Kurulu’ndan herhangi çıktı mı? Belediye tarafından hizmete açılan panoların akşam saatlerinde saçtığı ışık, araç sürücülerinin dikkatinin dağılmasına neden olduğu gibi kazalara sebebiyet veriyor. Ekrandan yansıyan ışık normalin üstünde olunca ciddi sıkıntılar yaşanmakta. Bu konuda yetkilileri göreve davet ediyorum. Aynı zamanda Adıyaman Belediyesi tüm Adıyaman halkını temsil eden bir kurum. Dolaysıyla Adıyaman Belediyesi’nin bütün vatandaşlara eşit seviyede olması gerekir. Şehrin muhtelif yerlerine dikilen görüntülü panolar AK Parti’nin panoları olarak kullanılmamalı. Bu davranış ilimize yakışmamakta. Yerel seçimler için belirli bir zaman dilimi bulunmasına rağmen görüntülü panolarının AK Parti’nin reklam tabelası olarak kullanılmasını yadırgıyorum. Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, seçildikten sonra tüm halkın belediye başkanıdır. Dolaysıyla Başkan Büyükaslan, bu konuda daha duyarlı ve sağduyulu olmalı” şeklinde konuştu.

“Bu tabloları siyasi partilerin çok fazla kullanması doğru değil”

“Eğer Başkan Büyükaslan, reklam panolarını AK Parti’nin reklam panoları gibi kullanmaya devam ederlerse bu konuda farklı düşünenler ortaya çıkacaktır” diyen Başkan Hanifi Çavuş, “Bu panoların yerleri, şekilleri ve çevreye yaydıkları ışık düzeyi insanları rahatsız ediyor. Bu konuda partimize oldukça fazla şikayet gelmekte.  Bu şikayetler üzerine Adıyaman Belediyesi’nin panolardaki ışık seviyesini düşürerek, bağımsız bir reklam panosunu hizmetine sunması gerekiyor. Bu tabloları siyasi partilerin çok fazla kullanması doğru değil. İktidar partisinin gücünü bu şekilde kullanması Adıyaman’da yaşayan insanları rahatsız etmekte” ifadelerini kullandı.

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin İl Genel Meclisi Üyeleriyle Biraya Geldi

İl Genel Meclisi Ekim ayı grup toplantısına katılan AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, il …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir