Büyükaslan Yine Bir Skandala İmza Attı!

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte 9 yıl içerisinde gösteremediği performansı son birkaç aydır göstermeye çalışan Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, 2 dönem önce belediyeyi yöneten ekibin Eğriçay projesinin istimlakı konusunda mülk sahiplerine bir kuruş bile ödemediğini söyleyerek, bir skandala imza attı.

2 dönem önce Adıyaman Belediyesi’ni yöneten belediye çalışanları o günün şartlarında Eğriçay projesi için yapılan istimlak çalışmaları sonrasında sadece bir kişi dışında bütün mülk sahiplerine ödeme yapıldığını söylerken, Başkan Büyükaslan’ın gerçekleri sümen altı ettiğini iddia ettiler.

“O dönemde bir karış yer, ne istimlak edilmişti nede mülk sahiplerine para ödenmişti”

Eğriçay projesinin yapılacağı alanda mülk sahiplerine 9 yıl önce ödeme yapılmasına rağmen bu projenin hangi amaçla bugüne kadar bekletildiğine anlam veremeyen belediye çalışanları Başkan Büyükalan’ın şu sözleriyle adeta küçük dillerini yutarak, “Eğriçay projesinin ihalesi yapıldı. Bizden önceki belediye yönetimi Eğriçay projesi için hiçbir şey yapmamış. O insanları alanı park olarak imarda göstermesi bile bir güzelliktir, bir başarıdır. İyi bir şey yapılmışsa onu takdir etmek lazım. O dönemde bir karış yer, ne istimlak edilmişti nede mülk sahiplerine para ödenmişti. Bu yerin hepsinin istimlaklerini de biz yaptık, parasını da biz verdik” bu konuda gerçeklerin kamuoyuyla paylaşılması gerektiğini düşündüler.

“Şuanda bir karış asfaltı olmayan mahallemiz yok”

9 yıldan sonra son birkaç aydır hummalı bir çalışma içerisine girmeye çalışan Başkan Büyükaslan, “Gelişen ve büyüyen bir Adıyaman var. Biz belediyeyi devir aldığımız zaman bir karış asfalt bile yoktu. Bugün ise önceden yapılmamış olan hizmetleri yapıyoruz. Birçok yatırımlara imza atıyoruz. Bundan evvel 15 yıllık bir işçimiz asgari ücretle maaş alırken, bugün 2 bin 600 TL maaş alıyor. 2004 yılında emekli olan bir personelimiz 25 bin TL kıdem tazminatı alırken, bugün ise 90 bini TL’yi aşkın bir rakamla tazminat alıyor. Şuanda bir karış asfaltı olmayan mahallemiz yok. Adıyaman’da rekor seviyede kamulaştırma yaptık. Yani 47 milyon TL kamulaştırma yapmışız. Yılın 12 ayı 365 günü çalıştık. Daha önceleri 6 ay çalışılırdı. O günün şartları öyleymiş. Şuanda bir büyükşehir belediyesi gibi çalışıyoruz. İşçilerin ve personelin motivasyonunu en yüksek düzeyde tutmak için ne gerekiyorsa o desteği de sağlıyoruz.10 yıldan geriye baktığımız zaman Adıyaman’da çok şeyin değiştiğini görüyoruz. Çevre illerimizin şartları ve tarih gelişimiyle ilimizin gelişimi bir değil.  Bu duruma bakıldığı zaman bizimde haklı yönlerimizin olduğu görülür. Her şeye rağmen bütün gayretimizle çalışmalarımız devam ediyor. Daha modern bir Adıyaman’ı meydana getirmek, ilimizde yaşayan insanlar için Adıyaman’ı yaşanabilir bir kent içerisinde yaşatmaya gayret ediyoruz. En ücra sokaklara gidildiği zaman doğalgazdan dolayı oluşan yol bozukluluklarının yüzde 90 oranında bitiği görülür. Son 4 yıldır doğalgaz çalışmalarından dolayı çok sıkıntılar çektik. Bu iş bize çok büyük maliyete patladı. Doğalgaz şirketinden 10 alıyorsak, üzerine 100 koyuyoruz” şeklinde konuşurken, ilimizde halen alt yapısı ve kanalizasyon şebekesi olmayan mahalleleri es geçmesi dikkatlerden kaçmadı.

 

 

Bu Haberi Gördünmü!

MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO Fuarını Değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO fuarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir