CADI MI ?  YOKSA ÇIKARCI MI ?

Popüler kültürde bazı olağan dışı negatif güçleri olan kadınlara cadı gözüyle bakılmaktadır. Ama aynı neğatif olağan dışı güç bazı erkeklerde de bulunmaktadır. Neden onlara cadı denilmediği, anşaılır gibi değildir.

Neğatif gücün kaynağıda genelde üç harfli varlıklardır. Onlarla kadınlardan çok erkekler temas kurmaya çalışmaktadır. Bunda da amaç,toplumda saygın görünmek, çalışmadan para kazanmak ve fefah içinde yaşamaktır.

Günümüzde bu işler gibi bilimdışı bir alanın konusu iken insanların zaafı sonucu bilimsel bir konsept gibi gösterilmeye çalışılmaktadırlar.

Bu konuda temel gösterge ,büyü,büyü bozma, gelecekten haber verme, fal gibi insanların zaflarını istismar ederek onlara yardım etmeye çalışttığını söyleyenler eğer bu işleri para karşılığı, yapıyorlarsa , işin aslı “örtülü dolandırıcılıktır.” Yok eğer menfaatsiz yapıyorlarsa yine de onlara karşı tedbirli davranmakta yarar vardır..

Bazı zeki çocuk ve kızlara espiri de olsa “cadı” denilmesi ve bazılarınında o sıfatı kabullenmiş gibi – yine sepiri de olsa- kendini cadı olarak tanımlaması gülümsenecek bir konum olsa da hoş çağrışım yapmadığı göz önüne alınmalıdır

Bu Haberi Gördünmü!

KIYAMET SAATİNDE DABBETÜ’L ARZ VE HZ. İSA ( I)

Yaratıcı olarak Allah inancı temelleri üzerine kurulu dinimizde, maddi yaradılışın sonlandırılmasını belirleyen zaman dilimi olarak …