Can Kaybı Yaşanmadan Tedbir Alınmasını İstediler!

Adıyaman’ın Cumhuriyet Mahallesi ve Piri Reis Caddesinin kesiştiği noktada sürekli kazanın olması mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu.

Mahalle sakinleri herhangi bir can kaybı yaşanmadan gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. Yetkililerin özellikle iki caddenin kesiştiği müftülük caddesine bir hız kesici kasistin konulmasını talep eden vatandaşlar, biran önce çözüm yolunun bulunmasını diledi.

Her gün aynı noktada kaza olduğunu ve bir gün çocuklarının da yaşanabilecek bir kazadan zarar göreceğinden korktuklarını belirten vatandaşlar, korkulan olmadan biran önce tedbirlerin alınmasını talep etti.

Vatandaşın kendilerine ilettikleri sorunları, yetkililere ilettiklerini ifade eden Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Abdurrahim Aydın, yetkililerin konuyla ilgili gerekli tedbirleri alacakları konusunda kendilerine bir dilekçe bildirdiklerini belirtti.

Kendilerinin müracaatına cevap verildiğini ifade eden Aydın, yetkililerin, cadde ile ilgili gerekli tedbirleri alacaklarına dair geri dönüş yaptığını söyledi.

Mahalle sakinin konuyla ilgili sürekli bir isteğinin olduğunu vurgulayan Aydın, “Cumhuriyet Mahallesi Piri reis caddesinin kesiştiği noktada günde bazen 3-4 kaza oluyor. Son 10 gün içinde 7 kaza oldu. Yapmış olduğumuz müracaatta hız kesici ve trafik ışıkları talebinde bulunduk. Hız kesici talebimizin kabul edildiği bize bildirildi. Bizde biran önce hız kesici kasis ve ışığın takılmasını istiyoruz. Bir karar verdi yetkililerimiz inşallah daha hızlandırırlar ve taleplerimizi yerine getirirler. Daha büyük bir kaza meydana gelmeden hız kesici kasislerin konulmasını istiyoruz. Vatandaşlarımızın talepleri de var bu konuda inşallah çabuk yapılır” dedi.

Mahalle sakileri ise, “Her gün burada kaza oluyor. Birçoğu da büyük kaza oluyor. Bir haftada 4-5 kaza oldu. Allahtan herhangi bir ölümlü kaza olmuyor. Buraya biran önce tedbir alınmalı ve hız kesici kasis yapılmalıdır. Yetkilileri göreve davet ediyorum” diye konuştu. Haber: Fatih Sebzeci

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyamanlılar Vakfı, Sezonun İlk “Öğrenci Buluşmaları”nı Gerçekleştirdi

Adıyamanlılar Vakfı, 2018-2019 burs sezonunun ilk öğrenci buluşmalarını gerçekleştirdi. Vakfın İstanbul Bağcılar’daki genel merkezinde yoğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir