Çanta Tercihini Çizgi Film Kahramanları Belirliyor

Çocuklar çantalarını en çok sevdiği çizgi film kahramanına göre seçerken veliler buna karşı çıkıyor.

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala öğrencilerin olmazsa olmazlarından okul çantaları veliler ile öğrencilerin arasını açıyor. Çocuklar çantalarını en sevdikleri çizgi film kahramanlarına göre seçerken veliler daha ucuzunu tercih ediyor.

Adıyaman’da yıllardır kırtasiyecilik yapan Celalettin Pektaş, çizgi filmli çantaların 25 TL’den başlayarak 100 lira’ya kadar çıktığını, düz çantaların ise 10 liradan 50 liraya kadar fiyatının olduğunu söyledi. Düz, son yıllarda kahramansız çantaların artık satılmadığını bu nedenle daha ucuz olduğunu, çocukların daha çok daha renkli ve kahramanlı ürünleri seçtiğini kaydetti.

Veliler ise çocuklarıyla kırtasiye alışverişi yapmakta çok zorlandıklarını belirterek, “Evde yepyeni çantası var. Geçen yıl Örümcek Adamlı çanta aldırdı. Bu yıl Garfieldli çanta istiyor. Hayatımızı tamamen çizgi film kahramanları belirliyor. Her şeyimiz onlar oldu. Bütün okul ürünlerinde çizgi film kahramanları var” dedi.

Öğrenciler ise çizgi film kahramanlarını çok sevdiklerini, diğer çantaların çok sade olduğunu, kahramanlı çanta aldıkları zaman çok mutlu olduklarını söyledi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

23 Nisan Atletizm Yarışları Sona Erdi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama programı çerçevesinde Adıyaman’da Atletizm yarışmaları düzenlendi. Sümerevler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir