Çavuş, Başkan Büyükaslan’a Ateş Püskürdü!

Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’ın yapmış olduğu açıklamasında basını Atatürk Bulvarı’nda ve asfaltlı yollarda gezdirdiğini söyleyen CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, Yeni mahalle ve Karapınar mahallerinde asfaltlanmayan yolların basından gizlendiğini ifade etti.

“Adıyaman’da asfaltla hiç tanışmamış ve Adıyaman’ın tarihiyle eşdeş sokaklar var”

Adıyaman Belediyesi tarafından bazı yolların yıllardır yapılmadığını belirten CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, şu sözleriyle Başkan Büyükaslan’a ateş püskürdü; “Daha öncede bu konuda açıklama yapmıştık. Adıyaman Belediyesi bütün etkinliklerinde Atatürk Bulvarı’nı kullanıyor. Aslında Atatürk Bulvarı Adıyaman Belediyesi’nin bir hizmet alanı değil. Bu bulvar Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün bir çalışmasıdır ve hizmet alanıdır. Dolaysıyla Başkan Büyükaslan’ın Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün çalışmasını kendi çalışmasıymış gibi göstermesi hiçte hoş değil. Karapınar Mahallesi ve Yeni Mahalle konutlaşmanın en çok yoğun olduğu yerler olmasına rağmen bazı yolların durumu pekte iç açıcı değil. Bazı sokaklardaki yollar çukurdan geçilmiyor. Adıyaman’da asfaltla hiç tanışmamış ve Adıyaman’ın tarihiyle eşdeş sokaklar var. Dolaysıyla bu sokakların derhal yapılması gerekiyor. Büyükaslan, bir hizmet yaparken, Adıyaman’ın bir noktasından diğer noktasına kadar bütün hizmetleri eşit şekilde götürmeli.”

“Karapınar ve Yani mahalle bu şehrin üvey evlatları değil”

Dar sokakların kentlerde yaşayan insanların yaşadıkları yerler olduğuna dikkat çeken Başkan Hanifi Çavuş tepkisini şöyle dile getirdi; “Temiz bir sokak temiz bir mahalle, temiz bir mahalle temiz bir şehir demektir. Eğer belediye bir mahallenin bir sokağını asfaltlamazsa o alanda oturanlar hastalıklarla mücadele ederler. Hizmetle tanışmayan sokakları kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Adıyaman’ın birçok cadde ve sokakları asfaltlanırken, birçok sokağı da asfaltlanmıyor. Başkan Büyükaslan, Atatürk Bulvarı’nın görselliğini kullanmak yerine hizmet götürmediği sokakların görselliğini kullansın. Adıyaman’ın birçok sokağı bu durumda. Birkaç ay önce Başkan Büyükaslan’ın ASU TV’de katıldığı bir programda gazetecilerin bazı mahallerde kanalizasyon şebekesi olmadığını söylemesi üzerine bu konuyu aynı şekilde basına taşımıştık. Ancak aradan geçen zaman içerisinde bu mahallere yönelik herhangi bir çalışma yapılmadı. Adıyaman Belediyesi bu konuda sağıra oynuyor gibi. Fen İşleri Müdürlüğü’nün ilimizde çalışıp, çalışmadığını hepimiz görüyoruz. Fen İşleri Müdürlüğü’nün çok fazla çalıştığını düşünmüyorum. Bu memleketin çok profesyonelce yönetilmediğini çok defa dile getirmiştik. Büyük firmaların ilimizde devasal projeler yapmasını ve Adıyaman esnafının kazanmasını her zaman dile getiriyoruz. Adıyaman’ın otogarından, üst geçitlerinden, sokaklarından dolayı sıkıntılı bir şehir görünümündeyiz. Toplumsal barış söylemlerinin hizmet anlamında da fayda getirmediğini görmekteyiz. Barışın olduğu bir kentte Malatya ve Şanlıurfa’yla aynı durumda olmamız gerekmez mi? Bu şehir ehil insanlar tarafından yönetilirse halkın refah seviyesi artar.”

 

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir