Çavuş “Gürlevik Hattı Yenilenmeli”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, Adıyaman’da su kesintilerinin sıklaşmakta ve bunun vatandaşları haklı olarak sıkıntıya soktuğunu söyledi.

Çavuş, yaptığı açıklamada, Adıyaman’da su kesintilerinin artık çeşitli mazeretler ve bakım ile ötelenecek bir durumun çok ötesine geçtiğine bildirdi.

Geçmişteki 50 yılın uygulaması ve yağmura bağlı yağış azlığı ile sıkıntının has safhaya çıktığını belirten Çavuş, “Buna birde vatandaşın özelikle suyun  geliş istikametinde boruyu delmek sureti ile su alması eklenince, artı yıllardır debisi suyu iyi hesaplanmadan günü kurtarmak adına yapılan anlaşmalarla yazın suyun az verilmesi sebebi eklenince, birde bu günleri öngörmeyen belediyecilik anlayışı bize bu sıkıntıları yaşamamıza sebep olmaktadır.”dedi.

– ÖNCELİK GÜRLEVİK SUYU

Çözümün öncelikle Gürlevik hatının yenilenmesi olduğunu aktaran Çavuş, şöyle devam etti:

“Kuyu çalışması yapılması, ayrıca kaynağından olmakla beraber baraj oluşturulması şeklinde verimin kıştan yaza ihtiyaca göre belirlenerek uzun vadeli çözüm üretmekten başlamalıyız. Vatandaş ta artık geçmişten kalan içme suyunu bahçe sulamaya, kapıda araba yıkamaya, damda halı yıkamaya, dükkan önü sulama gibi suyu hoyratça kullanma huyundan vazgeçmelidir. Belediye bu manada önceliğini Adıyaman’ın su sıkıntısını gidermeye, alt yapısına vermelidir, artık bu sorun ötelenmeyecek kadar acildir, elzemdir. Çünkü 3 tarafı su ile çevrili Fırat’ın dibindeki Adıyaman’da su sıkıntısı çokta mantıklı gelmiyor. Ayrıca Belediyemiz kendini aşıyorsa, hükümetten de destek alarak çözüm bulmak zorundadır. Aksi durumda olası bulaşıcı hastalık riski ve buna benzer sıkıntılar hepimizi ilgilendiren sıkıntılarıdır. Bizde kamuoyu adına bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz”

 

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Adnan Menderes anıldı 

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Adnan Menderes’in idam edilişi ile ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir