Çay Yeniden 50 Kuruş Oldu

“Tarife Belli: Çay 75 Kuruş Kahve 1,5 Lira, BOMBA ZAM Tescillendi” başlıklı haberimiz Adıyaman esnafını harekete geçirdi, duyarlı esnafımızı 75 kuruşa satılan çayın vatandaşa zarar verdiğini belirterek fiyatları 50 kuruşa çektiler.

Son günlerde gündemden düşmeyen çay zammı vatandaşın büyük tepkisine neden olurken, yeni çıkan tarifelerle birlikte “bomba zam” tescillenmişti. Aradan geçen iki hafta vatandaşların çay ocakları, çay bahçeleri ve kahvehanelerden ayaklarını çekmesine neden olurken, vatandaşın fendi esnafı yendi.

Çay ve Şekere Gelen Zamma Tepki

Kuru Çay ve şekere gelen zamlar kendisini kahvehane ve çay ocaklarında da hissettirirken, yeni zamlarla birlikte bir çay içmek isteyen vatandaşımız 75 kuruş kahve içmek isteyen vatandaşımız ise tam tamına 1,5 lirayı gözden çıkarmak zorunda kalmıştı.

50 kuruşa satılan çay yeni zamlarla birlikte 75 kuruşa çıkarken kahve ise 1,5 liraya çıkmıştı. Vatandaş “60 kuruşa ekmek alıyoruz 75 kuruşa da çay mı içeceğiz” diyerek duruma tepki göstermişken tescillenen zam kahvehane ve çay ocaklarının işlerini oldukça kırmış müşterinin ayağını çekmişti.

Bu fiyatlarla çay bile içemez hale gelmesi ilimizde üzücü bir durum olarak lanse edilirken, birçok çay evinde uygulanan indirimle birlikte 50 kuruşa düşen çay fiyatları vatandaşın bol bol çay içmesine sebebiyet verdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Buhara Çay ve Sahipleri, fiyatların düşme nedenini şöyle açıkladılar:

“ Öncelikle bizlerin vicdanı bu fiyata el vermedi. Çay ocaklarına özellikle gündüz saatlerinde çalışmayan ya da emekli vatandaşımız geliyor. Bu insanların zaten cebinde çok fazla parası yok. Baktık ki insanlar çay ocaklarına gelmemeye başladı haklı olarak. Büyük zararımız oluyordu. Bizler de çay fiyatlarını 50 kuruşa düşürme kararı aldık. Vatandaşımız bol bol çay içsin”

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

MSG Motorsa Görkemli Açılış

MSG Motors lüks marka binek ve ticari araç modellerini satacağı ilk şubesini görkemli biçimde açtı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir