Çelik Benim Onurumla Oynadı!

Başbakan Erdoğan’ın ilimizi ziyareti esnasında yaşadığım bir olayı tüm okuyucularımla paylaşmazsam, kendimi ezilmiş hissederim.

Bugün bir basın mensubunun Adıyaman’da bir kamu kurumu müdürü tarafından bazı haksızlıklara uğratıldığını ifade etsem, belki de birçok vatandaşımız inanmaz.

Ancak böyle bir olay yaşandı ve mağdur olan kişide benim.

Başbakan Erdoğan’ın ilimizi ziyareti esnasında birçok köşe yazarı gibi bende akreditasyon kartı için evraklarımı Adıyaman Valiliği’ne vermeme rağmen Valilik Basın Müdürü Mehmet Çelik bana akreditasyon kartı vermedi.

Bugün sadece cebinde basın kartı taşıyan kişilere akreditasyon kartını veren ve keyfi muameleleriyle benim akreditasyon kartımı vermeyen Valilik Basın Müdürü Mehmet Çelik’i önce Valimiz Mahmut Demirtaş’a sonra da basın örgütlerine şikayet ediyorum.

Akreditasyon kartım olmaması nedeniyle programı detaylı bir şekilde takip edemedim ve Başbakan Erdoğan’ın korumalarıyla ufak bir tartışmamız oldu.

Kısacası bütün günüm zehir oldu.

Bugün Adıyaman’da günlük yazı yazan birkaç yazar arasında olmama rağmen, köşe yazarlarına akreditasyon kartı verilmediğini söyleyen Çelik, benim dışında herkese bol bol akreditasyon kartı dağıttı.

Maşallah demek ki, bu kartlar benim dışımda diğer köşe yazarlarına da verilebiliyormuş.

Burada bir kastın olmadığını düşünmek için herhalde çocuk olmak gerekir.

Çelik şunu bilsin ki, ben çocuk değilim.

Bu konuyu Ankara’da bulunan cemiyetlere de taşıyacağım.

Eğer benim sabıkamda sorun varsa yada aranan kişiler arasındaysam bana akreditasyon kartı vermesinler.

Fakat bir ilde bir kamu kurum müdürü hiçbir sebeple bir gazetecinin akreditasyon kartını vermeme hakkına sahip değildir.

Yıllar evvel 28 Şubat döneminde yaşanan olayların bir benzeri bugün ilimizde cereyan ediyor.

O dönemde darbeciler tarafından andıçlanan gazetecilere akreditasyon kartı verilmiyordu, bugün ise ilimizde bir kamu kurum müdürü bu uygulamayı uyguluyor.

Lakin devir değişti, hiç kimse kendini yasaların üstünde göremez.

Bu konu Ankara’da bulunan gazetecilerin bağlı bulundukları federasyona ulaştığı zaman, bana akreditasyon kartı verilmemesinin sebebi ve bu olayın arkasındaki gerçekler tüm çıplaklığıyla ortaya çıkacak.

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir Yorum

  1. mehmet çelik beye yapılan yanlışı tasvib etmiyorum kendisine bir özür borçludurlar. adıyamana hizmeti geçen insanların göz ardı adilmesi yanlıştır. bu yanlışın bir an önce düzeltilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir