Çelikhan’da Kar Tatili

Çelikhan ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.

Çelikhan İlçesi’nde yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı ve köy öğrencileri için okullar bir gün tatil edildi.

İlçe merkezinde iki gündür aralıksız yağan kar yağışı nedeniyle bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar,  “İlçe hıfzıssıhha kurulu taşımalı ve köy okulu öğrencileri için bir günlük tatil kararı alınmıştır” dedi.

Çelikhan ilçesinde kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı 20 köy ve 18 mezra yolu ulaşıma kapandı.

İlçe Özel İdare Müdürlüğü tarafından kapanan köy yolların ulaşıma açılması için 2 greyder ve bir kepçe ile yol açma çalışmalarına başlandığı bildirildi.

İki gündür devam eden kar yağışı ilçe merkezinde 30 santim bulurken, yüksek noktalarda ise 1 metre bulduğu belirtildi.

Sabahın erken saatlerinde başlayan kar yağışı ile beraber Çelikhan-Adıyaman ve Çelikhan-Malatya karayolunda bazı noktalarda aksamalar yaşanıyor.

Çelikhanlılar Motorlu Taşıyıcı Kooperatifi Başkanı Celal Sevgi, yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle araç sürücülerinin yanlarında takoz ve zincir bulundurmaları hususunda uyardı.

Sevgi, dün geceden buyana yağan kar yağışı nedeniyle aralıksız çalışmalarını sürdüren Karayolu ekibinin yol açma çalışmalara başladığını söyledi.

İlçe merkezinde kar temizleme çalışmalarını sürdüren Çelikhan Belediyesi ise cadde ve ara yolları yaya geçişine açmaları için 3 koldan kar temizleme çalışmalarına başdı.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir