Çelikhan’da Su Eylemi Yapıldı! “ Vatandaş “ Köyümüz Suyu Alınmasın”

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde, köyün suyunun alınmasını istemeyen vatandaşlar eylem yaptı.

Karmukuk suyunun Çelikhan’a kazandırmak için açtığı davayı kazanan İlçe Belediyesi ile köylülerin su kavgası devam ediyor.

Karmukuk suyundan istifade eden köylüler, suyun çıktığı bölgede eylem yaptı.

Eylemde yetkililere ateş püsküren köylüler, her ne pahasına olursa olsun bu suyu kesinlikle vermeyeceklerini ifade ettiler.

Çelikhan’ın içme suyuna ihtiyacı olmadığını iddia eden köylüler,”Menderesi Asan Zihniyette mahkeme kararı çıkartmıştı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hapse atanlarda mahkeme kararı çıkartmışlardı. Mahkeme kararı vardır deyip te işin içinden çıkamayız. Bu su bizim hayatımızdır. Çelikhan Belediyesi ise bu suyu almakta kararlı görünmektedir. Çelikhan’ın içme su ihtiyacı yok. Sayın başkan illa bizim bu suya göz dikiyorsa,  her ne pahasına olursa kesinlikle vermeyeceğiz. Olmasını istemediğimiz her olumsuz durumdan Belediye Başkanı sorumludur” diye konuştular.

Belediye Başkanı Mustafa Bulut ise yaptığı açıklamada köylü vatandaşları sükunete davet ederek, yıllardır bu suyu belli dönemlerde ilçenin kullanacağını bildirdiklerini, buna rağmen birr türlü bu gerçeği kabul ettiremediklerini savundu.

Köylüler daha önce de Adıyaman’da eylem yapmış, valiliğe kadar yürümüşlerdi.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir