“CHP Çok Tehlikeli Oyun Oynuyor”

Nevşehir’de Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a gerçekleşen yumruklu saldırıyı kınayan AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, hem saldırıyı gerçekleştireni hem de saldırgana sahip çıkanı sert sözlerle eleştirdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun saldırıyı kınamayarak saldırıya ortak olduğunu söyleyen Metiner, haber7’ye yaptığı açıklamada Bozdağ’a gerçekleşen saldırıyı kınayarak CHP’ye göndermede bulundu. Metiner, “O yumruğu atan da, arka çıkan da alçaktır!” dedi

Saldırıyı alçaklık olarak nitelendiren Metiner, “Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ’a Haci Bektaş töreninde o yumruğa atan da, o yumruğa arka çıkan da alçaktır. Kılıçdaroğlu bir siyasetçiye atılan yumruğu konuşmasında kınamayarak o alçaklığa ortak olmuştur. CHP’nin üst düzey yöneticileri o kalleş ve namert saldırgana kol kanat gererek o alçaklığın ortağı olmuşlardır. CHP’nin zihniyet olarak Türkiye’nin baltacıları olduğunu söylediğimizde birileri abarttığımızı söylüyordu. İşte bunun bir kanıtı daha. Bekir Bozdağ’a atılan yumruk hepimize atılmıştır. Bütün Ak Partililere atılmıştır. Biz böyle biliriz ve böyle değerlendiririz. O yumruğu atan alçaktan da ona arka çıkan Baltacı zihniyetinden de hesap sormasını biliriz. Hiç kimsenin yaptığını yanına bırakmayız. Herkes haddini ve yerini bilecektir. Haddini ve yerini bilmeyen alçaklarla anladıkları dilden konuşmasını da biliriz” diye konuştu.

Hacı Bektaş’ta yaşanan bu alçak saldırı “Sonbaharda sıcak bir yaz” beklentisi içinde olan Türkiyenin Baltacılarının, yani Ergenekon’un paramiliter ve siyasi uzantılarının bir işaretidir. Saldırıya uğrayan kişi herhangi biri değildir. Bu ülkenin Başbakan yardımcısıdır. Tanınan ve bilinen bir siyasetçidir. Ak Parti ailesinin çok değerli bir üyesidir.

Her siyasetçiye indirilen tokattın demokrasiye indirilen bir tokat olduğunun altını çizen Metiner konuşmasını şöyle sürdürdü: “CHP bu tür alçak saldırılara arka çıkmakla demokratik siyasete olan güvensizliği de açığa vurmuş olmaktadır. Bekir Bozdağ’a alçakça saldıran birinin suratını okşamak, onu pohpohlamak, ona kol ve kanat germek, çok tehlikeli bir sürece kapı aralamak anlamına gelir. CHP bilsin ki yol açtığı bu süreç döner kendisini vurur. Bizler bir suratına vurulduğunda öteki suratını çevirenlerden değiliz. CHP mecliste sergilediği bu Baltacı tavrını anlaşılan sokakta da sürdürmek istiyor. CHP çok tehlikeli oynuyor. Herkes bilsin ki bir siyasetçiye atılan tokat, demokratik siyasetin kendisine indirilmiş bir tokattır. CHP demokratik siyaset konusundaki inançsızlığını bir kez daha ortaya koymuş bulunmaktadır. CHP bu tavrını sürdürürse gerekli cevabı alır. Hem hukuk içinde alır, hem sandıkta alır, hem de anladığı dil neyse o dilden alır.”

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin İl Genel Meclisi Üyeleriyle Biraya Geldi

İl Genel Meclisi Ekim ayı grup toplantısına katılan AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, il …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir