CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ADIYAMAN'DAKİ MİTİNGDE KASKET İLE ÇIKTI. (AHMET ARSLANTAŞ - CİHAN KİZİR/ADIYAMAN-İHA)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adıyaman’daydı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adıyaman’da gerçekleştirilen miting ile CHP’lilerle buluştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya Caddesi Vali Yücel Özbilgin Parkı önündeki meydanda gerçekleşen mitingde partililere hitap etti. Kılıçdaroğlu, iktidarın 13 yıldan beri Adıyaman’ı ihmal ettiğini savunarak, kentteki toprakların yüzde 80’inin sulanmadığını söyledi. Çiftçiye mazotu 1 buçuk lira yapacağını, emekliye iki maaş ikramiye vereceğini ve taşeron işçiliği sonlandıracağını söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Türkiye’deki bütün çiftçi kardeşlerime sesleniyorum. Eğer alın terinin karşılığını almak istiyorsanız, gideceğiniz tek adres, tek yer CHP’dir. Emekliye 2 maaş ikramiye vereceğim dedim. Yine Ankara’da oturan beyler koro halinde itiraz ediyorlar. Parayı neden bulacaksınız diyorlar. Türkiye’de para var mı, var. Saraya, ihaleciye, yandaşa para var. Emekliye gelince para yok diyorlar. 11 milyon emekli kardeşime sesleniyorum. Bir tek fire istemiyorum. Emekli kardeşlerim, sizin hakkınızı savunan sadece benim. En azından rahat bir bayram geçirmenizi savunan benim. Şimdi siz mevcut iktidar tarafından ikinci sınıf yurttaş olarak görünüyorsunuz. Siz bu ülkenin birinci sınıf yurttaşlarısınız. Bu ülkenin büyümesinde sizin alın teriniz, emekleriniz var. 800 bin taşeron işçisi kardeşime söylüyorum. Senin hakkını ben savunuyorum. Sana kadro vereceğim. İnsan hakları sözleşmesine aykırı çalışıyorsunuz. Hiçbir yurttaşımın hakkını almadım, hiç birini ötekileştirmedim. Hiç kimsenin kimliğini siyaset konusu yapmadım yaptırmayacağım. Hiç kimsenin inancını siyaset konusu yapmadım, yaptırmayacağım. Benim için insan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın üzerinde yeri vardır.”

Refahı tabana yayacaklarını söyleyen Kılıçdaoğlu, “Her evde tencere kaynayacak. Ben halktan birisiyim, halk gibi yaşarım. Benim saray merakım da yok. Benim köşeyi dönme merakım da yok. Benim altın kaplama klozet merakım da yok. Benim çocuklarım hak etmedikleri halde köşeyi dönsünler diye düşüncem de yok. Açık ve net söylüyorum, Adıyaman’dan Türkiye duysun. Davutoğlu, Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, miting esnasında ezan okununca ara verdi. Ezanın bitmesinin ardından Kılıçdaroğlu konuşmasına devam etti. Ayrım yapmadan 77 milyon yuttaşa aynı gözle bakacağını dile getiren Kılıçdaroğlu, “Kimliği, yaşam tazı ne olursa olsun aynı gözle bakarım. Çünkü ben insanımı seviyorum, insanıma saygı duyuyorum. Bu ülkede 17 milyon yurttaşımız yoksul, 3 milyon 700 bin hanede oturuyor. CHP iktidarında hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak. Hiçbir aile ‘biz yoksuluz’ demeyecek. Refahı tabana yayacağım. Her evde huzur olacak. Aile Sigortası gelecek, her evde huzur olacak. Her evde tencere kaynayacak. Ankara’daki beyler Samsun’da ölen Kübra bebeği unuttular, bu kardeşiniz unutmadı. Zatürreden ölen Konya’daki Ayaz bebeği unutmadı” ifadelerini kullandı.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir