CHP İl Başkanı Doğan’dan Gündeme İlişkin Açıklamalar: “Umarım Bu Süreçte Bir Geri Dönüşüm Olmaz” “ Milletvekilliği İçin Kamuoyu İsterse Adayım!”

 

Son günlerde ülke gündemini oldukça meşgul eden “Çözüm Süreci, iş kazaları ve yaklaşan genel seçimler” gibi konular ile ilgili Adıyaman’da parti temsilcileri ile bir araya gelerek görüşlerini aldık.

İlk etapta görüştüğümüz CHP İl Başkanı Bilal Doğan , özelikle çözüm ya da diğer adıyla barış süreciyle ve genel seçimler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP İl Başkanı Doğan “Umarım Bu Süreçte Bir Geri Dönüşüm Olmaz” derken 2015 yılının Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlere de değindi.

CHP İl Başkanı Doğan: “ Geri Adım Olmamalı”

“HDP’yi terör örgütü olarak görüyor ama PKK’nın başındaki insanlarla görüşmeye devam ediyor” diyen CHP İl Başkanı Av. Bilal Doğan “Tam bir tezat içerisinde. Hiçbir siyasi partinin bilmediği, bizim de bilmediğimiz hangi görüşmelerin olduğu, ne tür pazarlıkların yapıldığı biz de bilmiyoruz. Sadece biz de basından, kamuoyundan duyduklarımızla yetiniyoruz” dedi.

AK Parti ile HDP arasında yaşanan çözüm süreci restleşmesinde en son Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın söylemlerini değerlendiren Doğan, “Ben umarım bu süreçte bir geri dönüşüm olmaz. Biz insanların birbirini öldürmemesini, kan akmamasını çok önemli bir gelişme olarak biliyoruz. Ama bu süreçte bizim kuşkularımız var. Bu süreç mutlaka Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde değerlendirilmeli. Mecliste mutlaka komisyonlar kurulmalı. Maalesef hükümet, Başbakan, MİT Başkanı dışında bunu kimse bilmiyor. AK Parti bu işte bir algı operasyonu yürütüyor. Bildiğiniz gibi bir taraftan İmralı’daki cezaevi koşullarını İçişleri Bakanı düzelteceğiz diyor, Cumhurbaşkanı öyle bir şey olmaz diyor. Bülent Arınç farklı konuşuyor, hükümet sözcüsü farklı konuşuyor, Cumhurbaşkanı, Başbakan farklı konuşuyor. Biz hangisine inanacağız. Evvelki gün 3 insanımız sokak ortasında şehit edildi ve biz bu konuda hükümetin tavrını merak ediyoruz. Hükümetin ne söylediği belli değil, her kafadan bir ses çıkıyor. Ve bunu bilerek yapıyor. Birisi iyiyi oynuyor, birisi kötüyü oynuyor. Burada bir tiyatro oynuyorlar. Maalesef birileri de bunu seyrediyor” diye konuştu.

Genel seçimler öncesi de bir açıklama yapan Doğan “ Bu seçimler çok önemli gerçekten. Bu ortamda 2015 seçimleri çok önemli. Elbette ilimiz için de önemli. Adıyaman gerçekten hizmet alamıyor. Halk ta biliyor bunu. Her dönem dört milletvekili vermemize rağmen hizmet anlamında görülür çok şey yok. Kan değişikliği şart. Beklentiler karşılanmalı hizmet getirilmeli. En azından bunun kavgasını verebilecek milletvekillerine ihtiyaç var. Benim şahsımda Adaylık olarak bir beklentim olduğu biliniyor. Biz ailece siyasetle içli dışı olan bir aileyiz zaten. CHP’de siyaset yapıyoruz.  Ben dedemden babamdan amcamdan bu yana siyasetle meşgulüz. Gurur duyuyorum bundan. 18 yaşımda sandık görevlisi olarak başladım. Daha sonra sandık görevlisi ve yöneticiliğin ardından şu an da il başkanlığını mutlulukla sürdürüyorum. Ve partimin vereceği her türlü görevi de yapmaya hazırım.  Milletvekili olarak kamuoyu hizmet vermemi isterse tabiî ki bu görevi seve seve yerine getiririz” dedi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir