CHP İl Başkanı Yıldırım “Tek Aday Olursa Aday Olmayacağım”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Yıldırım, yaklaşan kongre süreciyle ilgili açıklamalarda bulunarak, adaylık konusunda tek aday olması dahilinde aday olmayacağını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde başlatılan olağan kongre sürecinin ardından il teşkilatlarında da hareketlilik yaşanmaya başlandı. Birçok ilde il ve ilçe örgütlerinde değişim yaşanacağı gündemdeki sıcaklığını korurken CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Yıldırım’da kongre öncesinde adaylığıyla ilgili ilk kez konuştu.

Yıldırım, il başkanlığın CHP’yi yönetmek için geldiğini ifade ederek “ Partimdeki iç çekişmeleri bitirmek istiyorum. İlçelerden başlayarak, il başkanlığın kadar hatta genel başkanlığa kadar tek aday olması daha güzel olacaktır. Bugünlerde çok ihtiyaç duyduğumuz bir tablodur. Bütün ilçelerden bir tane aday olmasını istiyorum. Öyle bir karar aldık. Parti örgütüyle yaptığımız yönetim kurulu toplantısında da açıkladım. Partimin büyümesi için elimden gelen bütün fedakarlığı yapıyorum. CHP benim dönemimde bir kuruş borç bırakmadım. Yanlış bir şey yapmadım, yaptırmadım. Yönetimdeki arkadaşlarımız da destek oldular” İfadelerini kullandı.

ADAY OLMAYACAĞIM AMA…

Tek aday olması halinde aday olmayacağını açıklayan Yıldırım “ Partiye emeği geçen milletvekilleri, belediye başkanları, örgüt, ilçe başkanlarımızın önerisiyle adayın belirlenmesi yanındayım. Ben de çekileceğim. Aday konusunda da çok net değilim. Benden daha iyi yapabilecek olacağına inanacağım. Öyle olursa bırakacağım. Bir dönem görevden almak için de uğraştılar. Genel merkez de çalışmalarımızı yerinde gördüğü için giden arkadaşlarımız eli boş geldi. “ şeklinde konuştu.

Haber: Burhan Işık

Bu Haberi Gördünmü!

Engelli aileleri kan bağışında bulundu 

Adıyaman Beyazay Şube Başkanlığı ve Kızılay Derneği arasında yapılan protokol gereği Adıyaman’da, 3 Aralık Dünya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir